Як український спорт допомагає в боротьбі з коронавірусом?

Епідемія коронавірусу стала впливовим приводом для благодійного
буму. Загроза консолідує людей і нікого не лишає осторонь. Українськийспорт повністю зупинився на час карантину, але фінансовою та просвітницькою допомогою намагається максимально пришвидшити повернення людей до нормального життя.

На жаль, можливість допомагати фінансово є здебільшого тільки у
представників українського футболу, адже цей вид спорту і генерує
найбільші доходи. Тепер детальніше про формати й матеріальну базу
допомоги:

• Президент «Шахтаря» Рінат Ахметов від імені благодійного фонду клубу направив 300 мільйонів гривень на різні види боротьби з коронавірусом в Україні. Фонд Ахметова додатково закупив 300 тисяч експрес-тестів, 200 апаратів штучної вентиляції легенів та інше обладнання;
• «Динамо» закупило сучасний апарат УЗД для Інституту Серця та
придбало необхідні медичні апарати для боротьби з коронавірусом для 9-ї міської лікарні Києва;
• «Олександрія» придбала захисні костюми, маски, респіратори, рукавиці й антисептики для медичних установ міста й об’єднаних громад району. Також клуб купив апарати штучної вентиляції легенів. Загалом було виділено 5 млн гривень на придбання обладнання для трьох медичних установ Кіровоградської області;
• Білоцерківський «Колос» закупив 10 апаратів ШВЛ для лікарень
Київської області;
• Спонсор багатьох футбольних клубів та Федерації баскетболу України Parimatch виділив 10 мільйонів гривень для потреб українських медичних установ. Підтримку отримають 13 опорних лікарень в Київській, Львівській, Чернівецькій та Івано-Франківській областях. Гроші підуть на придбання засобів захисту медперсоналу та апарати штучної вентиляції легенів;
• Український нападник іспанського «Альбасете» Роман Зозуля надав спеціальне шарніроване ліжко для відділення інтенсивної терапії лікарні Альбасете. Іспанія – одна з країн, які найбільше страждають від пандемії коронавірусу;
• Українська тенісистка Даяна Ястремська запустила в Одесі проєкт допомоги населенню. Нею було зібрано більш, як 3000 продуктових наборів для інвалідів, людей похилого віку та малозабезпечених верств населення.

Для ефективної боротьби з пандемією важливі не тільки матеріальні кейси, але й соціальна реклама правил карантинного режиму. Як приклад, дружина Максима Коваля Карина Левинська опублікувала в інстаграмі відео, в якому знялися декілька футболістів і розповіли інструкцію, як правильно мити руки. У ролику взяли участь: Максим Коваль, Сергій Рибалка, Артем Кравець, Євген Коноплянка, Олександр Зінченко, Віталій Буяльський, Микола Шапаренко, Олександр Нойок, Артем Мілевський, Беньямін Вербич і Микола Морозюк.

А екс-чемпіон світу з боксу і мер Києва Віталій Кличко навіть запустив повноцінний флешмоб під гаслом «Досить шастать». Його образ «Квентіна Карантіно» став одним з найголовніших трендів на час карантину.
Спорт – апологет здоров’я та позитиву. Чудово, що у головних спортсменів України є розуміння їхньої соціальної важливості в такий момент. Адже чим швидше Україна оговтається від наслідків коронавірусної експансії, тим швидше спортивні прапори та гасла повернуться на стадіони і майданчики країни.

Олег Міщук