Як в Одесі волонтери маскувальні сітки плетуть

Мішки тканини, сітки, ножиці… «Хтось хоче суп? А каву? Поїжте, будь ласка»,лунає з коридору і дівчина спритно пробігає з блокнотом повз десятки людей, які зосереджено зібралися навколо дерев’яного стенда з натягнутою на нього сіткою. Так в Одесі з самого початку війни збираються волонтери. Розповідаємо, як зараз організована робота волонтерських штабів.

Волонтерську діяльність організувала пані Юлія Кривенко, яка з іншими волонтерками в складі організації «Заради миру в Україні» займається цим ще з 2014 року. Штаб розташовано на  вулиці Маразліївська, прямо в офісі однієї з одеських партій, от тільки приходять туди зовсім не депутати: війна об’єднує незалежно від політичних поглядів. Сітки плетуть звичайні люди, волонтери, здебільшого жінки та студенти. Приходять батьки з дітьми, неформальні підлітки, хтось долучається після роботи.

Є різні опції допомоги у штабі. В одній з кімнат нарізають тканину на стрічки. Тканина — також від волонтерів, але важливо, щоб підходили кольори: занадто яскраві не можна, бо вони демаскують. В інших кімнатах ці стрічки наплетають на сітку. Більшість людей сітки ніколи не плели, але досвідчені жінки навчають, а згодом люди вже самі починають допомагати одне одному. Деякі більш «професійні» в цій галузі волонтери плетуть так звані «марушки» — індивідуальні маскувальні сітки, наприклад, для снайперів. Також тут приймають гуманітарну допомогу для ЗСУ й тероборони. 

Співкоординатор штабу, студент Олексій, розповідає:

— Я хотів взяти участь у підготовці Одеси до оборони. Я розумію, що у військовій справі я не компетентний абсолютно й більше непотрібних зусиль і часу піде на моє навчання. І я пішов сюди робити те, що я вмію, знайшов себе тут в ролі координатора. Для багатьох людей важливо чимось займатись у цей час, бути корисними, відчувати, що вони допомагають. 

Організатори створили форму для пошуку волонтерів і таким чином координують допомогу людей одне одному: шукають ліки, потрібні речі, іноді вирішують логістичні питання, наприклад, знаходять водіїв, щоб відвезти сітки на блокпост.

За день допомагати приходить близько сотні людей. Одномоментно тут знаходиться кілька десятків — більше просто не вміститься. Приходять з дев’ятої ранку та до шостої вечора, змінюють хвилями одне одного, але головні волонтерки та координатори знаходяться у штабі цілий день.

Організовано для волонтерів і харчування. Періодично до кімнат заходять призначені для цього люди, які пропонують напої або бутерброди. Продукти — це здебільшого волонтерські внески. Люди самостійно організуються, хтось приносить хліб, хтось — ковбасу чи інші продукти. Вдалося домовитися і з деякими одеськими закладами харчування, тому на обід волонтерів пригощають гарячим супом.

Долучитися до роботи можна за адресою Маразліївська, 14. Ще один штаб з аналогічною діяльністю влаштовано на площі Дерев’янка, 1 (в будівлі видавництва «Чорномор’я»). Волонтерам також можна приносити тканину темно-зелених і коричневих відтінків, їжу та амуніцію для військових.

 Катерина Харченко

редакція «I’mПульс»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram