Інформація секретна: як зберегти свої дані?

Нині технології зробили крок досить далеко, щоби почати зберігати окремі частини «пам’яті» – дані. Проте, наприклад, хмарне сховище, що може таїти у собі безліч терабайт даних, досі є проблемою для певної кількості людей, оскільки головною причиною цього є невміння зберігати особисту інформацію. Отже, як убезпечити себе?

З появою загальнодоступної мережі Internet, люди почали шукати та створювати інформацію онлайн, ділитися нею та обговорювати. Форуми стали поштовхом до створення особистих даних у мережі, бо медіаматеріали, що знаходились на сайтах, могли мати авторське право. З’являлися також більш приємні для користувача способи зв’язку окрім форумів: соціальні мережі та окремі додатки (такі як електронні скриньки).

Необхідність у захисті особистих даних у мережі постала дуже гостро. Тому були створені онлайн-диски – хмарні сховища. Яскравим прикладом є компанія Dropbox, яка оцінюється не однією сотнею мільйонів доларів за свої послуги. Сховища легкі у використанні та не займають місце у ґаджеті, що є безумовним плюсом. Однак це все ж таки не ідеальна система, яку можливо зламати. Ніхто не хоче розповсюдження, наприклад, своїх фотографій, документів тощо. Тому задля кращого шифрування і більшої кількості місця на онлайн-диску, компанії пропонують купувати преміумакаунти, щоби максимально зарадити потраплянню третьої особи на ваш особистий профіль. Google, наприклад, пропонує терабайт вільного місця в своїй хмарі Google Drive протягом трьох років при покупці Chromebook Pixel, BitCasa пропонує необмежене безкоштовне зберігання за $ 99 на рік, а Amazon нещодавно знизили свої ціни на 25 відсотків.

От ми й підібралися до суті: як уберегти свої дані? Інтернет вже не є тією платформою, де все було мирно і добре. Зараз на цій платформі можуть продаватися і продаються дані. Аби цього уникнути, наша редакція підібрала топ 3 поради користувачам:

1. Паролі. Вони є безумовно важливими у захисті особистої інформації, тому просто необхідно змінювати їх хоча б один раз у півроку. Аналіз експертів аналітичної компанії SplashData за 5 млн зламаних паролів показав, що необережні користувачі демонструють сталість – перше місце в списку вже четвертий рік поспіль займає комбінація “123456”.

«Хакери стежать за поп-культурою і спортом, знають, що багато користувачів використовують ті ж назви фільмів, тому легко підбирають такі паролі», – заявив голова SplashData Морган Слейн. Тому пароль із улюбленим фільмом, серіалом тощо не підходить також.

Паролі мають містити цифри та літери латинського алфавіту. Чим більша і складніша комбінація символів – тим краще для Вас і Вашого акаунту у мережах.

1. Обережність. Ви повинні захищати конфіденційність своїх даних, навіть якщо вам абсолютно нічого приховувати. Все частіше наше життя вміщується в низці коротких даних, які продаються в інтернеті. Тому стежити за своєю поведінкою в мережі важливо для захисту не тільки інформації про себе, а й інформації про своїх друзів/знайомих.

Встановлюйте додатки лише з перевірених джерел. «Піратки» (зламані версії гри, програми тощо) не завжди є надійними. Також користуйтеся тільки легальним софтом від надійних виробників. Якщо є хоч найменший сумнів в походженні додатку – вашій техніці буде краще без нього.

1. Захищайте свій Wi-Fi паролем. Рекомендується захищати мережу Wi-Fi паролем як вдома, так і в офісі. Таким чином, ви можете бути впевнені, що люди, у яких немає пароля, не зможуть отримати доступ до вашого Wi-Fi-з’єднання. Хтось може просто захотіти використовувати вашу мережу, не завдаючи ніякої реальної шкоди, але завжди краще бути в безпеці, ніж потім пожалкувати.

З появою цифрової ери зберігати конфіденційність стало ще складніше. Проте, чим далі, тим краще людина розуміє важливість своєї інформації, її цінність. Попереджений – значить озброєний. Будьте уважні у своєму виборі в інтернеті, користуйтеся антивірусами, та нехай ваш ґаджет буде завжди захищений.

Тамар’янська Вікторія