Інновації, яких Україна не побачить найближчі 20 років

Під час економічної кризи і відсутності стабільності на світовій арені нікому з українського політикуму немає діла до розвитку тих галузей, які могли б підняти рівень країни в очах її власних громадян. Хоча інновації в таких сферах як екологія і наука явно могли б підняти рейтинг України в очах світової громадськості. Але владні органи більше зациклені на тому, як наповнити свої офшори, ніж наблизити нашу державу до цивілізованих країн.

Простіше кажучи, ніхто з нинішньої влади не зацікавлений у впровадженні інновацій. Вони використовують країну тільки для досягнення своїх власних цілей. А таку багату ментально і ресурсно країну зручно використовувати як плацдарм або, якщо хочете, одноразовий інструмент, ніж по-справжньому зробити щось корисне для своїх громадян. Саме тому українці довгий час змушені озиратися на держави, які зацікавлені у благополуччі, розвитку та економічному зростанні. У той час як в Японії запускають ТВ-шоу, які ведуть роботи, наша країна досі не може здогадатися надіти сітки на труби, які не пропускають сміття у водоймища, а про сортування сміття вже ніхто і не говорить. Ми розглянемо ряд інновацій, які хотілося б, щоб були і в Україні доступні в найближчому майбутньому.

Медицина та наука


Робот-хірург У вересні минулого року британська компанія представила роботизованого хірурга, який призначений для проведення лапароскопії хірургічної методики, що дозволяє проводити операції без великих розрізів, через невеликі отвори. Такі операції набувають все більшої популярності, тому що тягнуть за собою менше проблем: немає значної крововтрати, відновлення відбувається за два дні, а не за два тижні. Також роботів-лікарів використовують для повідомлення пацієнтам поганих новин, щоб виключити людський фактор.
Наноголки для рослин
Пристрій призначений для редагування генома рослин. Це відкриє шлях до швидкого створення нових сортів сільськогосподарських культур, стійких до захворювань і мінливих умов навколишнього середовища.

Електронний жучок Американські фахівці виготовили крихітного робота з міцними ногами, який може пересуватися всередині організму людини під впливом світлового променя. Розміри робота дозволяють вколоти його звичайним шприцом для підшкірних ін’єкцій. Правда, глибина, на яку електронний жучок може занурюватися, не перевищує поки розмірів нігтя, тому що на велику лазер не проникає. Зараз вчені вивчають інші джерела живлення, наприклад ультразвук або магнітні поля, а також думають про те, як забезпечити роботів сенсорами, годинами і самоврядними пристроями.

3D-друк будинків
Американська будівельна компанія випустила 3D-принтер Vulcan. Він
розроблений спеціально для виробництва надійних одноповерхових будівель — швидко, недорого та з великою варіативністю. Площа друку збільшена до 186 кв. м, ширина стін регулюється під різні розміри панелей. Висота самого принтера — 3,5 метра, ширина — 10 м. Він друкує стіни до 2,5 метрів у висоту на фундаменті шириною до 8,5 метрів. Деталь висотою 0,3 і шириною 0,6 м він друкує зі швидкістю 1,5-2 метри в секунду. Керувати принтером теж зможе кожен, хто пройшов інструктаж. Усі функції інтуїтивно зрозумілі та
виведені на екран планшета. Є світлодіодні лампочки для роботи вночі.
Екологія та альтернативні види електроенергії
Інновації, які Україна не побачить через процвітаючу корупцію та
мародерство. Через те, що екологія України знаходиться жалюгідному
стані, на даний момент нам недоступні навіть найпростіші, бюджетні
способи збереження флори і фауни.

Електрифікована магістраль
Ділянки електрифікованої дороги, які здатні заряджати акумулятори
електричних автомобілів прямо під час руху. Впровадження подібних
технологій є важливим переходом до з’єднання енергетики та екології. Відзначимо, що головною метою такого плану є повне позбавлення від залежності від викопних видів палива, що дозволить зменшити кількість шкідливих викидів від транспортних засобів мінімум на 70 %.
«Сонячний» поїзд
На дахах поїзду встановлені виготовлені на замовлення викривлені сонячні батареї, енергія від яких іде на підзарядку бортових акумуляторних батарей. Також поїзд оснащений регенеративною гальмівною системою, що дозволяє повернути до 25 відсотків енергії, витраченої на його розгін. Батареї поїзда можуть бути заряджені під час зупинки або стоянки біля платформи, на даху якої також установлено сонячні батареї. Крім цього, енергія для підзарядки батарей може бути взята з енергетичної мережі, яка в даному регіоні забезпечується енергією переважно з екологічно чистих відновлюваних джерел.

Енергетичні турбіни
Система турбін буде виконувати функцію, подібну бетонним блокам— розсіювати енергію морських хвиль, захищаючи від них лінію узбережжя. При цьому, велика частина розсіюваної енергії буде перетворюватися в електрику, внаслідок чого буде подаватися до загальних енергетичних мереж. Турбіни сконструйовані так, щоб витримувати не тільки постійний прибій, але і різке посилення навантаження під час штормів.

Водоочисний робот
WasteShark — цей робот, який буде плавати в районах портів і в інших місцях, де спостерігається найбільше скупчення сміття. Він буде збирати і «поглинати» сміття, перш ніж воно потрапить у простір океану і буде плавати, поки не приб’ється до одного зі сміттєвих «островів». Робот має форму невеликого катамарана з електричним приводом. Між понтонами катамарана розташований совок, «рот», яким робот збирає плаваюче сміття і який потім потрапляє у внутрішній бункер.
На жаль, після всього вищевикладеного, усе частіше приходить усвідомлення того, що Україна не встигає навіть за відсталими країнами в рейтингу цивілізованих держав:
1) зомліти від миттєвої телепортації на 20 років вперед;
2) задуматися про те, як вивести Україну не тільки з економічного, але і з технічного застою.

Після виборів ці думки дуже актуальні. Адже обіцянки давати можуть всі, а от вивести країну на гідний рівень зможе далеко не кожен.

Катерина Малявка

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram