Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

IPhone XS Max. Чому українці на короткому повідку

Нещодавно відома корпорація Apple представили три концептуально нових пристрої. Оновлена начинка пристроїв здатна здивувати будь-якого яблучного скептика. Обчислювальна потужність нових процесорів Apple перевершує попередні покоління девайсів на 25%. Наслідком такого апгрейду стане збільшення енергоефективності пристрою, приріст до швидкості роботи і поліпшення якості зйомки. Але в кожній бочці меду завжди найдется своя ложка дьогтю, і у Apple з року в рік вона одна – це ціна на їх пристрої. У 2018 році ціна на смартфон Apple встановила нову червону риску, цінником в 1450 $ за флагманську модель з максимальним об’ємом пам’яті. Для України це ціна в 1.5 рази більше. Від чого потрібно відмовитися українцям для того, щоб дозволити собі смартфон нового покоління вартістю 63000 гривень

На 2018 рік середня заробітна плата середньостатистичного українця в рік становить 85000 гривень – 7100 гривень на місяць (Державна служба статистики Украiни).

У Сполучених Штатах Америки ця цифра становить 1512000 гривень на рік (за курсом НБУ) – 126000 гривень в місяць (Міністерство праці США).

Щоб купити флагман компанії Apple, будучи громадяниномб України, доведеться економити буквально на всьому. Щоб роздобути новий смартфон якомога швидше, вам доведеться відмовитися від їзди в громадському транспорті (3500 гривень на рік), засобів гігієни (3000 гривень на рік), здорових продуктів харчування (37000 гривень на рік), приємним з цього всього стане відмова від згубних звичок – від сигарет і алкоголю теж доведеться відмовитися (16000 гривень на рік). Від чого точно ви не зможете відмовитися, це від житлово-комунальних послуг, якщо ви власник однокімнатної квартири, розміри якої не перевищують 30 кв. м, то будьте готові віддати 18000 гривень на рік. За підсумком, кожен день у вас буде ранкова ходьба на роботу і назад, дворазове харчування локшиною швидкого приготування, швидкий напівгарячого душ з використанням господарського мила і відмінний запах з рота, адже про зубну пасту можна забути на найближчі півтора року.

З огляду на різницю в заробітній платі порівнюваних країн, на території України пристрій коштує дорожче, ніж в країні виробника. Різниця в 22000 гривень дорівнює тримісячній зарплаті українця.

Причини завишеної вартості смартфонів на території СНД:

  1. Логістика.
  2. Митне оформлення.
  3. ПДВ.
  4. Різниця цін Компанія- Reseller.
  5. Ажіотаж.
  6. Транспортування.

Виходячи з цього, можна зрозуміти, що причиною такої ціни є географічне розташування нашої країни по відношенню до США. Труднощі транспортування і завищені ПДВ на ввезення іноземної техніки перетворюють «бюджетний смартфон» IPhone X R в прямому сенсі слова в «бюджет» українця. IPhone X R перший смартфон Apple, який повинен був вирішити проблему цін IPhone, але цінник в 30000 гривень руйнує будь-яке розуміння слова «дешевий» або «бюджетний».

Незважаючи на ціну, новий розумний девайс від Apple буде одним з найбажаніших смартфонів на протязі 2018-2019 року. Дозволити собі таке задоволення зможуть лише обрані. Всім іншим доведеться збирати гроші на новий IPhone, але не варто забувати тенденцію компаній Apple, а саме щороку – новий IPhone. Незважаючи на це, люди по всьому світу, шикуються в багатокілометрові черги, щоб одними з перших стати володарями творчості Apple, що свідчить лише про те, що такі ціни не лякають споживачів і вони готові відмовлятися від багатьох речей на догоду яблучної продукції. Для України, це як і раніше залишається продуктом вибіркової розкоші, який купується для підкреслення свого соціального статусу, але не як для практичної необхідності. Можливо, найкращим рішенням буде обдумати свої майбутні покупки, так як через рік кращий смартфон у світі може перетворитися на гарбуз.

Михайло Лавриненко