Юрій Захарєєв, новий чемпіон світу з боксу: «Ставте цілі та йдіть до них! Не звертайте уваги на перешкоди!»

21-й чемпіонат світу з боксу проходив у Белграді (Сербія) з 25 жовтня по 6 листопада 2021 року. Чемпіонство одержав уродженець Одеської області Білгород-Дністровського району — Юрій Захарєєв. Хлопець погодився розповісти нам про чемпіонат світу та про свій шлях до нього.

Ви наймолодший чемпіон світу в історії України. Як у досить юному віці Вам вдалося досягти такого результату?

Постійні тренування і підтримка рідних. Але найважливіше – це бажання залишити своє ім’я в історії боксу.

Усі, хто переглядав Ваші поєдинки, відразу помічали Вашу професійність та технічність, тому після фінального бою усім було зрозуміло, що переможцем станете саме Ви. Чи були у Вас якісь сумніви на рахунок своєї перемоги?

Ні, я вийшов на ринг впевнений та зібраний.

Які настанови дав Вам тренер перед фіналом?

Він сказав: «Ти все зможеш, адже це в твоїх силах, вір у себе і все вийде. Просто вийди на цей ринг і доведи, що ти найкращий».

У фіналі Ви перемогли росіянина Вадима Мусаєва. Чи має це для Вас якесь принципове значення?

Ні, ніякої політики, лише бокс.

Вашим призом на чемпіонаті стало 100 тисяч доларів, на що плануєте витратити ці гроші?

Я приєднався до благодійної акції, яку запустили 1+1, та зайнявся благодійністю. Планую рухатися в тому ж напрямку.

Юрію, хто прищепив Вам любов до такого нелегкого спорту, як бокс?

Ще з раннього дитинства цю любов мені прищепили мої батьки.

Як Ваша сім’я реагує на Ваш успіх?

Ну як вони можуть реагувати? Дуже пишаються мною та радіють моїм досягненням.

Чому Ви обрали саме заняття боксом, адже ні для кого не секрет, що це дуже важкий та небезпечний спорт?

Оскільки я жив у селі, окрім боксу там не було чим зайнятися. Мене ніколи не цікавив футбол чи баскетбол. Чомусь серце завжди лежало саме до боксу.

Повторюючи те, що бокс – нелегкий спорт, потрібно мати сильну мотивацію, щоб продовжувати займатися ним. Що Вас мотивує?

Головна моя мотивація – це робити свою історію в боксі. І, звісно, мене завжди мотивує підтримка батьків та близьких для мене людей.

Зараз Вас порівнюють з Василем Ломаченком. Чи є у Вас «кумири», або ж просто люди, з яких ви берете приклад у сфері боксу?

Так, звісно є. Це Рой Джонс. Я ще з дитинства дивився всі його бої. Мені подобається стиль та те, як Рой веде бій.

І наостанок – порадьте, будь ласка, щось Вашим юним вболівальникам, які прагнуть піти Вашим шляхом.

Ставте цілі та йдіть до них! Не звертайте уваги на перешкоди, які будуть на вашому шляху, і багато-багато працюйте!

Тетяна Саустян, 1 курс