Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Їж, молись, пристосовуйся: карантинне перевтілення

186A1456-53B8-4C01-825F-848B5A818664

Звісно, ви знаєте, що таке середньостатистична родина, але як показала цьогорічна весна, така родина стає нетиповою під час карантину та самоізоляції. Вкотре прокидаючись уранці в чотирьох стінах з думкою, що сьогодні прогулянка буде максимум від ліжка до холодильника, члени сім’ї одразу починають активно займатися своїми справами. Тато в докарантинний час був впливовим бізнесменом, який кожного ранку, поспішаючи, залпом випивав каву і біг працювати. Але зараз, щойно відкривши очі після сну, бере до рук смартфон для перегляду новин, аби дізнатися кількість хворих в Україні та займається моніторингом карти поширення вірусу у світі. Обов’язково, не перевіривши інформацію, починає накручувати себе й ділитися цими новинами з близькими, тим самим навіюючи паніку. Після такої процедури наважується забрати з поштової скриньки замовлення з Аліекспресу, але обов’язково кропить свяченою водою. Не дай Боже, ще дізнаються про те, що з його району забрали до лікарні «коронавірусного», то вся родина буде змушена обробити поверхню тіла етанолом або хлорним вапном, вдягнути на шиї намиста з часником та промивати кип’ятком кожну пачку гречки з магазину.

Точно, гречка! Гречку в нас принесла відважна дбайлива мама, яку вже накрутив тато. День мами починається із «барикадування» свого тіла. Закритий одяг, рукавички, маска на все обличчя, окуляри, головний убір — все це заради походу в магазин, що знаходиться за рогом будинку. Першим пунктиком у маминому переліку є туалетний папір, якого вдома повно, але ж не завадить ще декілька рулонів взяти, раптом кінець світу, а витертись не буде чим? Води ж не існує! Потім, звісно ж, треба набрати купу їжі, яку до цього члени родини навіть не їли, бо не люблять, але ж оскільки ці продукти не швидко псуються — треба взяти! Та й побільше! А побільше, тому що мама не планує виходити в магазин ще декілька тижнів, принаймні вона так обіцяє, але вже наступного дня йде за крабовими паличками: прожити без них не можливо. І, звичайно, як же без свіжих продуктів для своєї донечки?

Донька в нас пересічна студентка «в минулому», яка раніше не готувала, але під час самоізоляції стала активною блогеркою. Щодня в сторіс вона розповідає про корисне харчування, знімає процес готування та ділиться рецептами. Окрім порад з кулінарії, вона мотивує підписників розібрати весь хлам у будинку та гардеробі. Ранок дівчини починається з відео її тренування, а вечір – медитацією. Спорт понад усе, хоча раніше про нього лише мріяла. Попри все блогерка не забуває про нагадування #залишатисявдома, користуватися масками та антисептиком. А ще: обов’язкове написання поста-рекомендації «Топ-10 фільмів /серіалів».

Єдиний, кому байдуже в родині на вірус та безпеку, – син. Він спокійно швендяє містом, кожні вихідні збирається зі своїми друзями на шашлики, виходячи з громадського транспорту мацає обличчя (причепурюється!), руки не миє тижнями, запрошує всіх зустрітися й розважитися разом. Хлопець вважає, що маски «для слабаків» і спілкується тільки з тими, хто доводить, що жодного коронавірісу не існує і це все тестування нас владою або ж єврейська змова. Єдину дезінфекцію, яку проводить хлопець у колі однодумців, — внутрішня. Пішов у магазин, щоб скласти компанію мамі, а повернувся з пляшечкою віскаря.

Родина дивується, у кого ж хлопець такий пішов, зовсім не думає про своє здоров’я та ще й ставить під загрозу здоров’я інших. А в кого-кого…. бабусю! Та вже з самого ранку думає, як втиснутися в тролейбус одинадцятою і їхати, куди очі бачать. Інколи здається, що пенсіонери все життя чекали на момент, коли коронавірус з’явиться на планеті, щоб весь час гуляти містом та стояти в черзі до магазину. І ніяк не переконаєш, що люди у віці в зоні ризику найперші. Діалог телефоном мами з бабусею завжди виглядає приблизно так:

— Ну не виходьте ж на вулицю! Ми передамо Вам продукти, ліки…. все, що треба, тільки пересидьте Ви вдома, прошу.
— О-о-й! Все! Закрили тему. Оце понапридумуєте собі якісь віруси. Нічого зі мною не станеться. На все воля Божа.

Розмови глухого з німим! А тато, спостерігаючи за цими суперечками, мовчки забирає слухавку в мами та протирає спиртовим засобом. А раптом…?!

Сусідів родини навіть не чути. Є здогадки, що вони змучились від карантину. Перерахували зернята рису та кількість кроків від балкона до туалету, переграли всі ігри та перечитали всі книжки. Швидше за все вирішили «чухнути» в село, поратися в городі.

Катерина Гулінська

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний