Канабіс по-канадськи

Канада — одна з найрозвиненіших сьогодні країн світу. Щорічно до Канади іммігрують понад 250 000 людей. Причиною цьому є чималі показники у всіх сферах життя, високі соціальні стандарти, безкоштовна медицина й економічна стабільність. Не секрет, що значну частину прибутків канадській економіці приносив продаж марихуани як медичного засобу.

17 жовтня вступив у силу закон про легалізацію марихуани в Канаді. Цього законопроекту мешканці Канади чекали понад 3 роки, щорічно проводячи паради-демонстрації за декриміналізацію продажу марихуани. Уряд Канади пішов назустріч, тим самим, піднявши симпатію народу до верхівок влади. Таким чином, загальний рейтинг лояльності населення до сьогоднішнього прем’єр-міністра Джастина Трюдо зріс удвічі. Трюдо активно відстоював ідею легалізації марихуани, про що висловлювався у своєму Twitter аккаунті. «Нашим дітям було надто легко отримати марихуану, а злочинцям — отримувати прибуток. Сьогодні ми міняємо це. Наш план легалізації й регулювання марихуани тільки що пройшов Сенат», — написав Трюдо в Twitter. У 2015 році легалізація марихуани стала передвиборною обіцянкою Трюдо, яку він успішно виконав через 3 роки.

Аналітики з Дюссельдорфського університету прогнозують, що протягом 2 років у Канаді від активності чорного ринку не залишиться нічого. За неофіційним даними, чорний ринок заробляв понад 4 мільярдів доларів у рік. Тепер ці гроші будуть нараховуватися в податковий бюджет. Щорічно Канаду відвідують понад 60 мільйонів людей і приносять близько 21 мільярдів доларів. Цього року уряд Канади збирається прийняти понад 100 мільйони людей, адже, як відомо, легалізація позитивно впливає на приплив туристів.

Канадський ринок марихуани почав розвиватися семимильними кроками. Але й тут не обійшлося без конфліктів. Лідерів у сфері продажу каннабісу почали звинувачувати у витісненні малих підприємств із ринку, що, в свою чергу, диктує нові правила продажів і цінників на ринкові.

Також нова реформа подарувала велику кількість робочих місць для населення. У зв’язку з легалізацією у Канаді почали відкриватися, так звані, «Канаб-шопи», черги до яких сягали 2 кілометрів. А з причини численних замовлень через інтернет-магазини пошта Канади змінила приблизний час доставки з 2-3 днів до 5 днів. 42 000 замовлень за день було зроблено в перший день легалізації у одному з місцевих інтернет-магазинів. У багатьох магазинах після декількох годин роботи «товар» закінчувався, через що люди натовпом кидалися в пошуках від одного магазину до іншого.

Також на людей не вплинув той факт, що продукт, який продається в магазині, в 3 рази дорожчий, ніж той, котрий вони могли купити на вулиці. Каннабіс із магазинів вирощений із дотриманням усіх норм законопроекту про легалізацію й проходить понад 4 перевірки, перш ніж потрапити на прилавки.

Михайло Лавриненко

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram