КАРАНТИН – ЧАС БАТЬКАМ ЗГАДАТИ ДИТИНСТВО

20200416_211748-01

Масштабні пожежі в Австралії, землетруси у Турції, повені у Бразилії та Італії, загибель легенди світового баскетболу, моторошний крах українського літака в Ірані та пандемія нового вірусу COVID-19, яка сколихнула увесь світ та вже забрала більше півсотні тисяч життів, – саме так, несподівано для кожного, розпочалось нове десятиріччя.

Коли наприкінці минулого року мережу заполонили відео, де жителі провінції Китаю Хубей не відомого від чого замертво падали у різних місцях міста, ніхто навіть подумати не міг, що вже за декілька місяців це може торкнутись кожного. Китай, Італія, Німеччина, Америка, а згодом й уся земна куля стали заручниками нового досі невідомого людству вірусу, який масово уражує людей і до якого, як виявилось, не були готові навіть наймогутніші країни світу.
Припинити хворобу можна лише одним шляхом – ізолювати хворих та не дати вірусу поширюватись далі. Всезагальний карантин, здавалося б, найвірніше рішення, але, яке, на жаль, веде за собою великі незручності. Одним із питань для батьків усього світу після оголошення надзвичайного стану стало «Чим розважати дітей?»
Наразі вже існує безліч ідей, які можуть допомогти батькам не з’їхати з глузду за період ізоляції.
Найпопулярнішим заняттям вважаються настільні ігри: лото, монополії, доміно, мафія тощо – продавці зауважують, що вже давно не було такого ажіотажу навколо такого виду товарів. Також не менш популярними є пазли, аплікації, вишивання, в’язання, розмальовки, конструктори та головоломки, тобто те, що розвиває моторику та уяву.
Для тих, хто прагне до активної діяльності, для дітей, які є гіперактивними, рятівним канатом є заняття спортом. Багато тренерів та відомих спортсменів на своєму прикладі показують, що заняття спортом удома – це не тільки корисно, а й легко та весело; і для цього зовсім не обов’язково відвідувати спортзал та виходити на вулицю. Займатися спортом рекомендується дітям разом із батьками та робити це у формі гри.
Узагалі, психологи радять усе, що робиться дома, аби зацікавити та заохотити малечу, перетворювати на ігри, наприклад, якщо потрібно прибрати в кімнаті, запропонуйте дитині зробити це наввипередки, а переможцю (тобто дитині) належить приз; якщо дитина заважає вам на кухні, то дайте їй кулінарну книгу та попросіть віднайти рецепт із продуктами, які є у вашому холодильнику.
Потрібно пам’ятати, що «карантин – це не канікули», і дуже важливим є щодня навчатись чомусь новому. Не варто залишати дитину проводити години, граючи у комп’ютерні ігри. На сьогоднішній день у зв’язку з обмеженнями створили безліч корисних та пізнавальних платформ на будь-який смак. Завдяки Інтернету тепер можна відвідати багато всесвітньо відомих музеїв та вистав у 3D режимі, оживити та сфотографуватись із дикими тваринами та навіть динозаврами. Для тих, хто цікавиться фільмами, власники багатьох світових компаній відкрили доступ на перегляд картин без реєстрацій та безплатно. Створено багато ресурсів із відеоуроками на безліч тематик: музика, спорт, іноземні мови, акторська майстерність, точні науки та інше. Окрім цього, є електронні та аудіо книжки на різних мовах світу.
Карантин – це той час, коли варто показати дитині, що є багато всього цікавого навколо і що Інтернет – це спосіб дізнатись щось нове, а ніяк не щось інше. Зараз саме час батькам згадати дитинство: як будували шалаші із ковдр та подушок, як робили театр тіней та грали у схованки, як по-дитячому дізнавались майбутнє із книжок та співали улюблені пісні.
Нічого в нашому житті не відбувається просто так, усе закономірне. У наш час батьки, заклопотані в роботі, на жаль, катастрофічно мало проводять часу із дітьми, забуваючи, що найважливіше для дитини – це не дорогі подарунки, а увага та присутність батьків. Адже немає нічого кращого за щирі розмови за чашкою чаю, нічого теплішого – за батьківські обійми, нічого ціннішого – за просте «я пишаюсь тобою», «я люблю тебе». Тож, зараз нам усім випала нагода налагодити стосунки в родині, провести якомога більше часу разом. Адже ніхто не знає, що чекає на нас завтра. Життя коротке, а сенс життя у наших близьких, тож не витрачаймо час даремно, а цінуймо кожну мить – ніщо не повторюється двічі.

Аліна Оганезова