Карантин як поштовх до самоосвіти

Карантин у 2020 році вплинув на студентство не лише шляхом вимушеного переведення на дистанційну освіту. Методи проведення всіх івентів також довелося змінити на користь онлайну.

Студенти завжди прагнули до самоосвіти і цікавої діяльності поза стінами навчальних закладів. В умовах сьогодення, оволодіння останніми досягненнями науки і техніки, набуття нових навичок, застосування творчих здібностей у професійній діяльності мають попит, часом для цього необхідно навчатися самостійно. У цьому допомагають студентські організації та платформи, які пропонують різноманітні заходи: лекції, змагання, кейси та інші. Тепер для їх відвідування не обов’язково виходити з домівки, що полегшує справу у зв’язку з пандемією.

UGEN — це освітня платформа для студентів. Команда UGEN надає можливість знайти першу роботу, проводить челенджі та квести спільно з роботодавцями, заохочує до розвитку soft skills. Заходи, які вони проводять у великих містах України, завжди збирали від 100 і більше студентів. Тому сьогодні їм довелося переміститися в мережу і робити справу по-новому.

Лише за осінь 2020 року онлайн вже були проведені такі івенти: фестиваль «Rex IT», Challenge Marketing&Finance, Challenge Agro, проєкти «Lead!Me» та «Ігри заводів». Кожен захід проходив по-різному, для кожного підбиралися свої «інструменти» комунікації з учасниками. Найбільш вживаним став сервіс для онлайн-конференцій Zoom, в якому студентам показували цікаві презентації, освітні відео, виступи спікерів від компаній. Також організатори часто зверталися до чатів у Telegram та Viber, учасникам для зручності виконання завдань пропонували Google Диск, Google Форми, Canva.

Черговою подією від UGEN став останній Challenge сезону, присвячений аудиту, який відбувався 6-13 листопада. Захід передбачав 4 вебінари від компаній-учасників, які проводилися в ZOOM представниками провідних міжнародних аудиторських компаній EY, Deloitte, MAZARS, KPMG. Кожна конференція була присвячена професійній тематиці. Рекрутери компаній говорили про майбутнє аудиту, оцінку ризиків за допомогою аналітики, основні принципи роботи і мислення аудитора, фінансове моделювання на прикладі конкретного проєкту. Студенти-учасники челенджу ставили питання протягом вебінарів, за найкращі – отримували подарунки від компаній.

Останнім етапом івенту став асесмент-центр – бізнес-гра, в якій брали участь 60 людей і яка показала рівень їх навичок. Організатори розділили студентів на команди та запропонували командний кейс. Команди розмістили в окремі кабінети, куди час від часу навідувалися представники компаній, щоб спостерігати за діями учасників. По завершенню організатори створили таблицю, в якій кожен студент отримав оцінки за різні якості – лідерство, робота в команді, кмітливість, комунікабельність та інші. Найактивніші учасники отримали призи, а переможцю – тому, хто набрав найбільшу кількість балів, – подарували головний приз – планшет, який стане у нагоді для навчання.

Ми провели опитування серед студентів, які відвідали UGEN Challengе. 95% повністю задоволені заходом, 60% більше подобається форма проведення онлайн, 80% приймають участь у заходах UGEN не вперше, 30% навчаються на спеціальності аудит.

Хоча Challenge Audit став останнім у сезоні, UGEN пропонує інші цікаві заходи. Найближчим часом відбудеться кейс-чемпіонат, онлайн-конференція Career Start на YouTube – день інтенсиву з відомими блогерами, корисними воркшопами та кейсами з менторами. Більше новин, порад з працевлаштування, інформації про стажування та анонсів івентів можна знайти у їх Instagram або Telegram-каналі.

UGEN – це лише одна з освітніх платформ, яка продовжує об’єднувати студентів з всієї України і працює в кризових умовах. Можливостей для розвитку та спілкування в Інтернеті достатньо. Тож вибір тільки за вами: нудьгувати наодинці і не бачити нічого, окрім навчання, або саморозвиватися, цікаво проводити час і робити більше. І навіть карантин не зможе забрати у вас найцінніші моменти студентського життя.

Кулеба Вікторія