Карантин не шкодить спорту

Уже вкотре навчальний процес в ОНУ імені І. І. Мечникова здійснюється дистанційно згідно з наказом ректора. Але попри це тренування й підготовка до змагань волейбольної команди університету, до складу якої входять і студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, відбуваються щовівторка в Шампанському провулку, 2А з дотриманням карантинних вимог.

Цьогоріч волейбольна команда ОНУ святкує ювілей: у 2010 році жіноча команда вперше брала участь у змаганнях серед одеських вузів. Наразі команда активно готується до спартакіади – щорічно перший тур починається в другому навчальному семестрі.

Спортивну гордість команди університету складають випускники й студенти, які мають 2-ий, 1-ий розряди, КМС і навіть МС із волейболу. Сьогодні до складу жіночої команди входять студенти з 1-го до 4-го курсу різних факультетів університету ОНУ імені І. І. Мечникова: журналістики, реклами та видавничої справи; романо-германської філології; хімії та фармації; міжнародних відносин, політології та соціології; математики, фізики та інформаційних технологій. Тренування жіночої команди відбувається спільно з чоловічою. «Хлопчиків зазвичай 5-7 чоловік і дівчат так само, тому нас об’єднали, щоб ми могли нормально грати», – розповідає студентка факультету МФІТ Карина Сімченко.

«Атмосфера – супер. Всі дуже допомагають один одному, підтримують. Хлопчики завжди готові підказати, як краще, навчити нас, якщо щось не виходить», – додає Карина.

Тренування триває дві години, його процес розрахований на підтримку фізичної форми й зіграності команди. Заняття складається з декількох етапів: розминки, роботи в парах, виконання певних вправ і власне гри. Ось як оцінює ступінь підготовки жіночої команди випускниця спортивного клубу, який зараз є спонсором команди «Shanti», і гравець СК «Балкани», студентка факультету РГФ Каміла Мітченко: «Тренування в командах, у яких я грала, значно відрізняються від тренувань у нашому університеті. Адже там ми тренуємо в першу чергу волейбольну техніку й працюємо на фізику і тільки в другій половині заняття починаємо відпрацьовувати ігрові моменти, розстановку тощо. Я ще й не бачила основний склад, але підозрюю, що їм потрібно ще працювати й працювати. Наразі оцінюю нашу команду на 4 з 10».

Зазвичай змагання з волейболу серед університетських жіночих команд проходять у березні. Минулого року змагання були скасовані через впровадження режиму посилених протиепідемічних заходів, а про перспективи у 2021 році ще нічого не відомо. Сам тренер Василь Шостак коментує ситуацію так: «Поки нічого офіційно не повідомляли. Зараз карантин, і ти не знаєш що буде навіть через хвилину».

Євгенія Лойтра,
пресслужба

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram