#Хроніка війни: які зміни відбулися за два літні місяці?

Події повномасштабної війни в Україні розгортаються стрімко, особливо з наступом ЗСУ на східному та південному напрямках країни. Безперечно, українські військові доклали серйозних зусиль, аби досягти таких результатів. Пропонуємо ознайомитися з ключовими подіями, які передували сьогоднішнім успіхам. 

Розглянемо, що сталося у липні?

Ситуація на фронті

На початку липня кількість загиблих російських солдатів сягнула відмітки у 35 тисяч осіб, проте такі показники не вплинули на рішення військового командування РФ. Навпаки: окупантам надано наказ активізуватися на Краматорському напрямку та спробувати оточити Лисичанськ.

Починаючи з 6 серпня, українці почали отримувати позитивні новини з фронту: Валерій Залужний повідомив, що ситуацію вдалося стабілізувати. ЗСУ почали просуватися в Херсонській області. Через 4 дні, Володимир Зеленський наказав армії готувати деокупацію півдня, і наприкінці місяця Збройні сили України вдарили далекобійною зброєю по Антонівському мосту в Херсоні та по штабу Чорноморського флоту РФ у Криму.

Справи всередині країни

Поступово в СБУ продовжили виявляти мережу російських агентів по всій країні та зафіксували 417 випадків російських злочинів проти української культурної спадщини. Тим часом, посилили обмеження стосовно використання феєрверків. 

Уряд створив 14 військових адміністрацій на Донеччині, а завдяки звільненню острова Зміїний — вдалося відкрити Дунайський канал зі сторони Чорного моря.

Напружена ситуація складається навколо Запорізької АЕС. 5 липня окупанти почали завозити на станцію власний персонал, а «Енергоатом» неодноразово повідомляв про порушення норм роботи.

Володимир Зеленський звільнив з посади голови СБУ Івана Баканова та генпрокурора  —  Ірину Венедіктову. 

Міжнародні новини

Володимир Путін спростив процедуру отримання російського громадянства на окупованих територіях України, а Північна Корея з Сирією оголосили про визнання незалежності «Л/ДНР». Через це Україна розірвала дипломатичні відносини з цими країнами. 

За даними «WSJ», Китай продає РФ усі необхідні товари для війни. Водночас ЄС продовжив санкції проти країни-агресора до січня 2023 року.

Серпень став для українського народу місяцем змін…

Ситуація на фронті

Росія втратила на фронті вже 41 тисячу солдатів. Упродовж усього місяця в Бєлгородській області ставалися пожежі та вибухи на стратегічно-важливих об’єктах. 

ЗСУ мають успіхи на Херсонщині: вдарили по Каховському мосту та знищили базу в Новій Каховці.

Окремим пунктом варто виокремити Крим. Спочатку на півострові пролунали вибухи на військовому аеродромі, після чого «голова» оголосив «жовтий рівень терористичної небезпеки». Через це на Кримському мосту зафіксували рекордний трафік в обидві сторони. Наприкінці літа в Севастополі пролунала серія вибухів. 

Справи всередині країни

Окупаційна влада Запорізької області повідомила про початок підготовки до «референдуму», а «Укрпошта» оголосила, що призупиняє роботу на тимчасово окупованих територіях країни. 

В Україні розслідують 752 справи про колабораціонізм. 

Ярослав Янушевич став новим головою Херсонської ОДА. 

Водночас упродовж місяця тривала обов’язкова евакуація з Донеччини, в результаті якої 75% мешканців залишили свої домівки.

3 серпня «Енергоатом»  повідомив про порушення всіх норма ядерної безпеки на ЗАЕС. Після цього була створена спеціальна комісія МАГАТЕ, яка почала інспекцію 31 серпня.

Володимир Зеленський звільнив з посади заступника Нацгвардії Ярослава Сподара. 

Міжнародні новини

США ввели санкції проти фактичної дружини Володимира Путіна. Крім того, Володимир Зеленський заявив, що хоче поговорити з лідером Китаю про роль його держави у війні в Україні. 

Туреччина погодилась платити за російський газ в рублях, а РФ отримала безпілотники від Ірану. Проте Болгарія призупинила видачу віз росіянам.

ЄС та 42 країни світу закликають РФ залишити ЗАЕС, а 27 серпня Україна припинила співпрацю з російською стороною в галузі атомної енергетики.

Ми продовжимо щотижня оперативно та вичерпно подавати інформацію про ключові події, щоб допомогти вам зорієнтуватися у перебігу війни в Україні. 

Владислав Кушнір,

пресслужба факультету 

Огляд здійснено за матеріалами ЗМІ

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram