Knowledge Hub  перший центр Консультативної місії ЄС (матеріал студентської редакції)

В Одесі відкрили справжній Хаб знань. 5 березня відбулася презентація «Knowledge Hub»  першого центру Консультативної місії ЄС в Україні. Простір створений для налагодження діалогу між правоохоронцями, громадськими діячами, різнопрофільними фахівцями та місцевою владою щодо питань цивільної безпеки.

«Knowledge Hub» розмістився на вулиці Леха Качинського 7. У великому просторі можна проводити семінари, конференції та навіть тренінги. В цих приміщеннях за круглим столом будуть збиратися правоохоронці, громадські діячі та різнопрофільні експерти задля розв’язання цивільних питань. Найчастіше в просторі обговорюватимуться злочини проти власності та питання злочинності серед неповнолітніх. Встановлювати діалог в хабі можна коли завгодно.

«Збиратися в просторі можна будь-коли, якщо подібна ініціатива виникне у представників правоохоронних органів або ж громадських організацій. Кількість відвідувань не обмежена», – пояснив заступник голови Консультативної місії ЄС Фредрік Весслау.

Перший семінар для співробітників поліції області присвятили злочинам проти довкілля. Окрім правоохоронців, на заході були присутні представники державної екологічної інспекції, біологи та адвокати. Представники Консультативної Місії Європейського Союзу зауважили: географічне розташування Одеси сприяє збільшенню екологічних злочинів. Огороджуються узбережжя, вирубаються дерева та забруднюються водні ресурси.

«Це дуже актуальне питання, нещодавно був гарячий приклад: затримали чоловіка, який спилював дерева в парковій зоні. Це злочин проти навколишнього середовища. Завдяки цьому простору, я вважаю, управління патрульної поліції буде проінформовано в найкоротші терміни про проблеми», – зауважила інспектор управління поліції в Одеській області Вікторія Байдан.

Нагадаємо, представництво Консультативної Місії Європейського Союзу було засноване в Одесі 2 роки тому. Протягом цих років воно забезпечує громадський порядок напередодні масових заходів, а наразі працює активно над регіональною стратегією з цивільної безпеки в нашому місті.

Шадунц Карина