Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Коли українці перестануть вмирати на дорогах?

Україна входить в п’ятірку країн світу з найвищою смертністю. За даними МОЗ України, українці найчастіше вмирають від ішемічної хвороби серця, інсульту, суїциду і ДТП.

Кількість ДТП

За перші 5 місяців поточного року в Україні сталося 57 184 дорожньо-транспортні пригоди, з яких 7 861 аварія – це ДТП з потерпілими. Для порівняння, за аналогічний період минулого року цей показник був 63 372 ДТП, з потерпілими – 9 270. Таким чином, у цьому році на 9,8% автомобільних аварій сталося менше.

На першому місці за кількістю аварій є області: Івано-Франківська, Луганська і Хмельницька. Найбільш травмованих потерпілих у Київській, Миколаївській і Хмельницькій областях. За кількістю аварій зі смертельними наслідками лідирують Київська, Волинська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Чернігівська і Хмельницька області.

Головні причини ДТП

«Всесвітня організація охорони здоров’я» виділяє кілька ключових факторів ризику, які впливають на безпеку руху і мають прямий зв’язок між аваріями на дорогах і їх наслідками: перевищення швидкості, недотримання дистанції, порушення правил проїзду перехресть, виїзд на смугу зустрічного руху, керування в стані алкогольного сп’яніння, невикористання ременів безпеки, мотошоломів та дитячих автокрісел, відволікання на засоби зв’язку під час керування автомобілем. Тільки 15% водіїв користуються ременями безпеки. На задніх сидіннях не пристібається практично ніхто, хоча це є обов’язковим згідно правил дорожнього руху. Також багато проблем виникає через порушення правил дорожнього руху пішоходами, особливо через перехід в недозволеному місці. Так у Києві сталася аварія: 13 вересня вантажівка збила літнього чоловіка, який намагався перебігти через шість смуг дороги в недозволеному  місці.

П’яні за кермом. Як і чому уникають покарання

Позитивний результат перевірки на алкоголь для водіїв – не обов’язково є доказом у суді. Українським водіям, яких упіймали у стані алкогольного сп’яніння, завдяки лазівкам у нормативно-правових актах вдається уникнути покарання. 16% протоколів по всій країні за 130 статтею ККУ (пияцтво за кермом) скасовують суди. Таку статистику наводять в головному управлінні патрульної поліції. Одна з причин – не суттєвість злочину. Вживав, але при цьому ніхто не постраждав. Водії, яких виправдали, відчули безкарність, тож і надалі можуть сідати п’яними за кермо, а це нерідко має смертельні наслідки.

Безпека на дорогах, у першу чергу, залежить від самосвідомості, відповідальності та поважного ставлення один до одного. Від цього залежить не тільки ваше життя та здоров’я, а й безпека ваших рідних та близьких.

Гаденюк Олена

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми