Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Крок до демократії – рух у майбутнє

Викладачам та студентам факультету журналістики, реклами та видавничої справи випала щаслива нагода взяти участь в онлайн-семінарі «Вільний медіапростір – основа демократії», який відбувався з 24 по 26 червня.

Спікерами на семінарі, який організовано німецьким центром «Баварський Дім, Одеса», були: закордонний експерт, журналіст Бриґітта Шульце з темою «Центральна роль преси та ЗМІ в демократії» й доктор філософських наук, професор Попков Василь Васильович з темою «Культурне середовище формує демократичні цінності». Обидва спікери розповідали про поняття «демократія», яке було розглянуте в різних аспектах: розвиток демократії та свободи преси в Німеччині й становлення демократії як історичного, довготривалого явища.

Онлайн-семінар тривав 3 дні й починався ввечері о 18:30. Час вдалий, тому всі учасники семінару мали змогу брати участь. Відеоконференції були гарно організовані та цікаво проведені. Родзинкою всього стала можливість поставити свої питання спікерам і почути аргументовану відповідь. Більш того, учасники могли отримати нові зв’язки з викладачами, експертами та просто цікавими людьми.

Своїми враженнями від цього заходу поділилася й старший викладач кафедри журналістики, реклами та медіакомунікацій, кандидат філологічних наук Інна Лакомська: «Участь в онлайн-семінарі – це неоціненний досвід не тільки для наших студентів – майбутніх журналістів, а й для викладачів. Цікаво і корисно дізнатися про витоки та становлення демократії з античних часів, а також про особливості розвитку демократії у Німеччині та пов’язаних з цим свободу слова і преси. У зазначеному аспекті міжнародний експерт пані Шульце детально розповіла про основні принципи, яких має дотримуватися журналіст у своїй професійній діяльності. Доповідачі досить детально висвітлили заявлену тематику, про що свідчив активний діалог із учасниками. Нова інформація про розвиток німецького медіапростору стала вагомим підґрунтям до роздумів про схожі процеси в українській журналістиці, які відбуваються на сьогодні».

Онлайн-семінар дав змогу учасникам покращити свій професійний досвід та розширити знання не виходячи з дому, а в наш час – це важливо. Сподіваємося, що кількість таких заходів у майбутньому зросте й всі охочі зможуть брати в них участь. Чекаємо й Вас на наступному семінарі. До зустрічі!

Деніс Бонк, Студент ІІ курсу

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний