Крок до демократії – рух у майбутнє

Викладачам та студентам факультету журналістики, реклами та видавничої справи випала щаслива нагода взяти участь в онлайн-семінарі «Вільний медіапростір – основа демократії», який відбувався з 24 по 26 червня.

Спікерами на семінарі, який організовано німецьким центром «Баварський Дім, Одеса», були: закордонний експерт, журналіст Бриґітта Шульце з темою «Центральна роль преси та ЗМІ в демократії» й доктор філософських наук, професор Попков Василь Васильович з темою «Культурне середовище формує демократичні цінності». Обидва спікери розповідали про поняття «демократія», яке було розглянуте в різних аспектах: розвиток демократії та свободи преси в Німеччині й становлення демократії як історичного, довготривалого явища.

Онлайн-семінар тривав 3 дні й починався ввечері о 18:30. Час вдалий, тому всі учасники семінару мали змогу брати участь. Відеоконференції були гарно організовані та цікаво проведені. Родзинкою всього стала можливість поставити свої питання спікерам і почути аргументовану відповідь. Більш того, учасники могли отримати нові зв’язки з викладачами, експертами та просто цікавими людьми.

Своїми враженнями від цього заходу поділилася й старший викладач кафедри журналістики, реклами та медіакомунікацій, кандидат філологічних наук Інна Лакомська: «Участь в онлайн-семінарі – це неоціненний досвід не тільки для наших студентів – майбутніх журналістів, а й для викладачів. Цікаво і корисно дізнатися про витоки та становлення демократії з античних часів, а також про особливості розвитку демократії у Німеччині та пов’язаних з цим свободу слова і преси. У зазначеному аспекті міжнародний експерт пані Шульце детально розповіла про основні принципи, яких має дотримуватися журналіст у своїй професійній діяльності. Доповідачі досить детально висвітлили заявлену тематику, про що свідчив активний діалог із учасниками. Нова інформація про розвиток німецького медіапростору стала вагомим підґрунтям до роздумів про схожі процеси в українській журналістиці, які відбуваються на сьогодні».

Онлайн-семінар дав змогу учасникам покращити свій професійний досвід та розширити знання не виходячи з дому, а в наш час – це важливо. Сподіваємося, що кількість таких заходів у майбутньому зросте й всі охочі зможуть брати в них участь. Чекаємо й Вас на наступному семінарі. До зустрічі!

Деніс Бонк, Студент ІІ курсу