Крок, щоб змінити Україну

Програма «Молодь змініть Україну» орієнтована на ентузіастів, які беруть активну участь у громадському житті країни та  хочуть привнести зміни, що дозволять їй вийти на новий соціальний і культурний рівень. Учасники отримують можливість не тільки навчитися ефективним методам роботи над проектами, але й відвідати іншу країну, а також отримати фінансування для втілення своїх ідей.

Історія програми

Ідейним натхненником та ініціатором програми є Богдан Гаврилишин — всесвітньо відомий економіст, футуролог, громадський діяч, меценат, консультант державних і міжнародних компаній. Був одним із засновників Міжнародного Інституту Менеджменту в Індії, потім заснував аналогічний заклад у Києві.

Програма «народилася» в 2012-му році та з самого початку орієнтувалася на патріотично налаштованих, активних, прогресивних людей, які будуть здатні ефективно використовувати ресурси, що ними багата Україна.

У 2017-му році був створений фонд родини Богдана Гаврилишина, щоб продовжувати розпочату ним справу — створювати нове суспільство, яке буде вдосконалювати рідну країну та з часом перетворить її в успішну європейську державу.

Сьогодні програмою керують найближчі родичі засновника — його дружина й діти. Зараз «Молодь змініть Україну» налічує 653 активних учасники.

Хто може стати учасником

В основному програма спрямована на держслужбовців, представників соціального бізнесу, членів громадських організацій та людей, які працюють з медіа. Однак просто «бути кимось» недостатньо — необхідно також мати ідею проекту, який можна буде реалізувати в рамках програми. Крім цього, звичайно, потрібно щиро прагнути позитивних змін у своїй країні.

Інша важлива вимога — знання англійської мови, як мінімум, на середньому рівні. Бувають ситуації, коли влаштовує володіння іншою іноземною мовою, наприклад, німецькою чи польською. Часом, в залежності від знання мови, учасника програми відправляють до відповідної країни, щоб підвищити ефективність комунікації та, відповідно, роботи.

Що стосується вікової категорії потенційних учасників — від 20 до 35 років. Тим не менш, за словами представниці фонду Юлії Харченко, вік не вирок, адже в проекті важливі старанність, відповідальність і готовність працювати на загальне благо, а не дата народження.

Цілі програми

Тематика роботи в рамках програми варіюється. Від просування проектів щодо розвитку самоорганізації населення та соціальних інновацій до розгляду проблем інклюзивності та питань творчої індустрії.

Можна подумати, що головною метою програми є представлення проекту для отримання гранту. Насправді, грант, швидше, доповнення до досвіду та знань, які отримує кожен учасник під час перебування в країнах, що можуть послужити прикладом економічної стабільності, належного соціального захисту, а також гармонії між людиною й природою.

Знову ж таки, на одному проекті все не закінчується, адже успішні учасники й далі несуть надбані цінності відповідальності, професіоналізму та співробітництва в маси, формуючи свідомість суспільства — такого, яке змінить Україну.

Досягнення минулого року

За результатами виявленої активності в рамках свого проекту відбираються претенденти, які отримують можливість досліджувати досвід Норвегії, Австрії, Швейцарії, Швеції, Німеччини та Польщі. Плоди співпраці в наявності: за 2018-й рік 46 учасників побували в освітніх поїздках у обраних країнах.

Крім цього, тільки в 2018-му році 175 учасників пройшли навчання в локальних школах «Молодь змініть Україну», і 18 проектів місцевого значення отримали фінансування для подальшого розвитку.

Звичайно, нарівні з успіхами завжди йдуть труднощі. Для реалізаторів проекту головною проблемою є питання ресурсного забезпечення, яке хвилює всі організації без винятку. І все-таки Юлія не назвала це проблемою — це просто ситуація, яку потрібно вирішити.

Зустріч з представницею «Молодь змініть Україну» в Impact Hub Odessa не закінчилася на презентації. Юлія підготувала вікторину і, звичайно, подарунки для уважних гостей: екземпляри книги Богдана Гаврилишина «До ефективних суспільств. Дороговкази в майбутнє», диски з фільмом «Богдан Гаврилишин. Миссия-Свобода», а також набори насіння особливого сорту соняшника, названого на честь засновника.

Останній приз виявився мотивацією до участі в акції: поки росте квітка (а це приблизно 100 днів) — потрібно встигнути зробити багато цікавого і, що набагато важливіше, корисного. І хоча 100 днів — це не так вже й багато, цього часу точно вистачить, щоб зробити маленький, але впевнений крок до того, аби змінити Україну.

На краще.

Анастасія Голубєва

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *