Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Культура онлайн: одеські музеї і театри переносять свою діяльність в Інтернет

Пандемія коронавірусу COVID-2019 кардинально змінила звичну рутину для багатьох країн — закриті кордони і відмінені авіарейси, зупинений громадський транспорт та спустошені міста. Світ переходить на «режим енергозбереження», пріоритети змінюються. У зоні ризику опинилася культурна сфера: театри, музеї, які змушені зачинити свої двері для відвідувачів. Деякі установи повністю зупинили свою діяльність, очікуючи на завершення карантину. Інші обирають другий шлях, і поступово переміщуються в онлайн-простір, аби залишатися на зв’язку зі своїми відвідувачами.

Одеський художній музей. Найгучніша культурна установа міста змушена була закрити нову виставку «Суворі та стильні» у день її відкриття. Музей знову зіткнувся з фінансовими складнощами – заступниця директора з розвитку музею Олександра Ковальчук повідомила про ще більше недофінансування музею через плани уряду переформування бюджету для протидії епідемії. А 11 квітня директор музею Олександр Ройтбурд отримав повідомлення апеляційного суду, що постанову про його відновлення на роботі призупинено. 

Але команда музею не припиняє роботу: музей повністю перейшов в онлайн-формат. Тепер на його сайті можна знайти віртуальні тури виставковими залами, а в Instagram-акаунті дивитися онлайн-стріми дистанційних екскурсій новою експозицією. Крім того, музей випустив власні шкарпетки із зображенням творів мистецтва, які можна придбати в онлайн-магазині і підтримати установу в складні часи. 

Одеський академічний театр музичної комедії ім. М. Водяного з початку карантину потрапив у поле зору ЗМІ завдяки швидкій реакції — вже через кілька днів після запровадження обмежень театр оголосив про онлайн-трансляції своїх спектаклів. Глядачі на Facebook-сторінці мали змогу проголосувати за улюблені вистави, які потім транслювалися у прямому ефірі для підписників театру.

Источник: Facebook Украинский театр

Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька також долучився до онлайн-переглядів. 25 березня, у Всесвітній день театру, театр влаштував показ вистави «Тіні забутих предків», поставлену Іваном Уривським, сучасним театральним режисером.

Источник: Facebook Театр на Чайной

Театральна лабораторія «Театр на Чайній» теж не залишила своїх глядачів наодинці й створила Youtube-канал, де опублікувала архівні записи спектаклів,знятих з репертуару декілька років тому. Крім того, цього року в квітні театру виповнилося 10 років. І хоча фізично неможливо відсвяткувати цю дату, театр запропонував цікавий спосіб доєднатися до театрального життя — кожен охочий може зробити благодійний внесок і стати одним із продюсерів прем’єр, які готує театральна лабораторія. 

Навряд чи можна знайти універсальний план дій, коли вся країна переходить на карантинний режим. Але, крім викликів, це і час для нових можливостей і розвитку — на коні залишаються ті, хто вирішив шукати альтернативні шляхи і продовжувати свою діяльність, переходячи з офлайну в онлайн і спілкуючись зі своєю аудиторією.

Ольга Діденко

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми