Культура Slow Life або нова філософія неспішності

У сучасному метушливому світі іноді так хочеться зупинитися і зробити глибокий вдих, усвідомити, що ти не робот, який запрограмований на виконання нескінченної кількості завдань. Ми звикли, що сніданок готується швидко, таксі приїжджає за лічені хвилини, а подорож до іншої країни – лише частина наших буденних справ. Але як же зробити життя повільнішим та який головний сенс філософії «повільного життя»?

Історія виникнення та концепція

Рух Slow Life розвинувся з філософії Slow Food, яка сформувалася в Італії в кінці 80-х років. Символічно, але все почалося, коли в центрі Риму, поруч з Площею Іспанії, зібралися відкривати перший в країні ресторан McDonald’s. Тоді істинний противник швидкого харчування, журналіст і політичний діяч, Карло Петрина в знак несхвалення такої події вигадав по- справжньому італійське рішення: організувати на тій самій площі традиційний прийом їжі, головним блюдом якого стане паста. У день відкриття закладу Петрина та його послідовники сміливо розмахували чашами зі спагеті в якості символу протесту. Демонстрація пройшла успішно, але McDonald’s все ж з’явився на площі.

До ідеї заснувати «Міжнародний рух повільної їжі» (International Slow Food Movement) Карло Петрина привела необхідність створити організацію, яка б мала відстоювати гастрономічні традиції всіх країн світу. Він вірив, що культура і історія будь-якого народу бере початок від місцевої їжі, а тому кулінарні традиції і рецепти повинні бути збережені. Засновник соціального руху закликав готувати з органічних продуктів, не поспішаючи, з любов’ю, а снідати, обідати і вечеряти – в приємній компанії за великим столом, отримуючи насолоду від їжі.

Напрями

Мало хто знає, але на даний момент філософія Slow Life налічує понад 10-ти напрямків, серед яких можна зустріти: повільне виховання, повільне навчання, повільне старіння, повільне садівництво, повільний стартап, повільне місто тощо. Наприклад, Slow Art підтримує ідею усвідомленого ставлення до мистецтва і неквапливого процесу насолоди різноманітними витворами мистецтва. А ось Slow Beauty перетворює рутинний догляд за собою в щоденний приємний ритуал.

До речі, слід зазначити, що найбільш незвичним проявом формату Slow Life стали ЗМІ. Існує цілий напрямок Slow Media (зокрема стосується телебачення), який протистоїть високому ритму подачі матеріалу на телебаченні: перенасиченості новинних випусків, цілодобовому новинному мовленні в ефірі, швидкому «кліповому» монтажу та частій рекламі. Більш того, у 2010 році німецькі активісти заснували Інститут Slow Media, головним завданням якого є боротьба з культурою швидкого споживання інформації. Вони намагаються спільними зусиллями змінити ставлення споживачів до медіа, а також підвищити журналістську відповідальність за матеріали.

Як навчитися розслаблятися і зробити життя повільнішим

Розставляйте пріоритети правильно

Не намагайтеся встигнути зробити все і відразу. Краще зосередитися на тій справі, яку робиш в даний момент – так буде набагато ефективніше.

Радійте дрібницям

Секрет в тому, що вміння отримувати задоволення від простого лежить в основі щасливого життя. Зробіть невелику паузу, насолодіться моментом.

Спробуйте нічого не робити

Спробуйте відключитися від зовнішнього світу хоча б на 5 хвилин. Посидьте спокійно в тиші, ні про що не думайте. Насправді це не так просто, як здається на перший погляд, але допомагає сповільнитися в фізичному і духовному планах.

Перетворіть рутину на ритуал

Кожен день ми механічно виконуємо величезну кількість справ. Спробуйте зробити з цього приємний ритуал. Така практика привнесе радість навіть у такі справи, як прибирання будинку або миття посуду.

Пам’ятайте про культуру Slow Food

Дуже примітивні правила: не поспішати під час прийому їжі, не їсти за Комп’ютером або з телефоном в руці, не намагатися швидко перекусити на ходу. Насолоджуватися їжею потрібно на всіх стадіях: від її приготування до сервірування столу.

Знайдіть для себе правильний вид спорту

Абсолютно будь-який вид спорту може бути частиною культури Slow Life. Існує лише одна умова – Ви займаєтесь цим, не «тому, що так треба», а тому, що це дійсно приносить Вам справжнє задоволення. Займатися спортом без задоволення – марна трата часу і грошей.

Спробуйте осягнути мистецтво розслаблення

По-справжньому відпочивайте в свій вільний час. Намагайтеся не вирішувати ділові питання в неробочий час. Використовуйте вільний час для спілкування з сім’єю, спільного відпочинку на природі, улюбленого хобі. Хоча б годину в день приділяйте виключно собі.

Візьміть вихідний

Усвідомте, за один день світ не обвалиться без вашої участі, зате після такого повноцінного вихідного дня з’явиться в два рази більше енергії і бажання для виконання важливих справ.

Соціальний рух Slow Life закликає нас перестати поспішати і проживати кожен день усвідомлено, звертаючи увагу насамперед на якість, а не на кількість в будь-якій сфері життя – починаючи від харчування і закінчуючи роботою. Філософія «повільного життя» вчить як жити зручно та неспішно.

Спробуйте бути присутнім у своєму житті. Припиніть бігти. Поступово знайдіть свій ритм. Споживайте менше інформаційного шуму. Тільки так можна досягти умиротворення, щоб насолоджуватися кожною хвилиною життя.

За матеріалами: https://www.tourissimo.travel/blog/a-brief-history-of-the-slow-food-movement

https://www.greatitalianchefs.com/features/story-behind-slow-food-revolution

https://theconversation.com/slow-media-how-to-renew-debate-in-the-age-of-digital-authoritarianism-113582

Похільченко Вікторія, 2 курс, «Face to Face»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram