Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Леонід Станіславский: студент нашого університету, який рятує світ власними винаходами

Леонід Станіславський створив препарат, який очищує та дезінфікує рани та поверхні, а також тестується як засіб проти пандемії коронавірусу. Леонід Павлович є випускником нашого університету. В 1967 році він вступив до фізичного факультету Одеського державного ніверситету імені І. І. Мечникова.

— Розкажіть щось цікаве з років студентства.
— Із моєї спеціальності — квантова мікрорадіоелектроніка — у 1972 був тільки другий випуск. Раніше фізичний факультет розміщувався на вулиці Дворянській та користувався неабиякою популярністю. Я особливо пам’ятаю наші поїздки до колгоспів у вересі щороку, де ми допомагали селянам збирати на полі помідори та огірки. А ввечері розпалювали багаття та з піснями, дружніми розмовами проводили час.
— Як склалося Ваше життя після університету?
— Після університету служив у армії — на Далекому Сході, оскільки в навчальному закладі отримав звання лейтенанта. Я досі пам’ятаю свого прапорщика, його розмови про службу. Він був справжнім професіоналом, з якого можна було би брати приклад, оскільки чоловік пройшов усю війну в десантних військах, мав кілька стрибків із парашутом, багато чого знав та вмів у військовій справі.
— Як до Вас прийшла ідея створення препарату «Стерилій АБ»?
— Лежав та дивився телевізор, де показували життя бактерій. Я почув дві фрази: «у водному середовищі будь-який збудник одягає на себе плащ із негативних потенціалів, що допомагає йому захищатися від собі подібних» та «якщо нейтралізувати цей потенціал, то функція захисної оболонки перестає працювати, і жива клітина гине». От я й подумав, навіщо тоді використовувати хлорку чи ще якісь шкідливі речовини для очищення питної води. Далі почалася цілеспрямована робота, пошук інформації, властивостей. Деякі експерименти, ознайомлення з іншими науковими роботами та виготовлення зразків препарату.


— Чи користується препарат більшим попитом під час пандемії?
— Я випускаю засіб «Стерилій АБ» з 2008 року. За 10 днів пандемії використався річний запас сировини. Наразі я очікую з державної установи — Інституту епідеміології та інфекційних хвороб НАМН України — офіційного підтвердження, що препарат вбиває коронавірус людини. Щиро кажучи, я вже знаю це, але необхідно отримати висновок профільного наукового центру. Препарат продається в аптеках. Він зареєстрований і як деззасіб для болотної води, з метою її бактеріологічного очищення до рівня придатної для пиття, допомагає загоюванню ран, опіків, стерилізації хірургічного інструменту в польових умовах та будь-яких поверхонь. Коли почалася АТО, я зрозумів, що «Стерилій» буде в нагоді бійцям. Їм часто ніде брати чисту воду, доводиться пити дощову або з водойм. Тому я відправив за власний рахунок на фронт 55 570 флаконів для врятування життя військовим.
— Чи плануєте виготовляти ще якісь засоби?
— У мене, насправді, багато різних ідей. Наприклад, я розробив харчові суміші, що повністю забезпечують людину їжею. Одна порція — 50 грамів, а на добу потрібно не більше 300. Організм отримує всі необхідні мікро та макро нутрієнти, а до того це ще й дуже смачно, особливо «шоколад без шоколаду». Я випробовую все на собі, і до початку вживання розробленої їжі важив 104 кілограми, а за місяць схуд на 12, і ця оптимальна вага вже тримається 3 роки . Організм позбувся всього зайвого, і я став почувати себе краще. А ще, завдяки йому, взагалі не знаю, як це хворіти. Ці харчові продукти зареєстровані Україною як її продукт; Мінздравом затверджено 34 рецептури. Вони, перш за все, тонізують організм і є особливо ефективними для роботи головного мозку, тому навіть після довгої праці, вживаючи 50 грамів на три години, можна працювати по дві доби підряд.
— Чи були в нагоді університетські знання?
— Щиро кажучи, мій університет, перш за все, дав мені методику отримання необхідних знань, і завдяки цьому я у будь-яких потоках інформації виокремлюю потрібне мені в певний момент. В армії мені допоміг один факультатив — це радіотехніка, і після демобілізації все, чому я навчився в університеті, мені допомогло в житті.
— Що Ви можете порадити студентам?
— Сьогодні молодь не дуже хоче навчатися. Раніше не було Інтернету, тому всі читали, а сьогодні мало хто знаходить для себе таке заняття корисним. Тому бажаю, щоб у студентів була достатня самомотивація, прагнення бути освіченими та досягти у цьому високого рівня.

Наразі отримано висновок державної установи, Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України, що «Стерилій АБ» виявляє антивірусну дію проти стійких вірусів: поліомієліту, грипу, ВІЛ, кору, епідемічного паротиту, вірусних гепатитів тощо; та найактуальніше сьогодні – коронавірусів людини, включаючи SARS-CoV-2 вірус, що викликає COVID-19.

Вероніка Джога

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми