Леонід Станіславский: студент нашого університету, який рятує світ власними винаходами

Леонід Станіславський створив препарат, який очищує та дезінфікує рани та поверхні, а також тестується як засіб проти пандемії коронавірусу. Леонід Павлович є випускником нашого університету. В 1967 році він вступив до фізичного факультету Одеського державного ніверситету імені І. І. Мечникова.

— Розкажіть щось цікаве з років студентства.
— Із моєї спеціальності — квантова мікрорадіоелектроніка — у 1972 був тільки другий випуск. Раніше фізичний факультет розміщувався на вулиці Дворянській та користувався неабиякою популярністю. Я особливо пам’ятаю наші поїздки до колгоспів у вересі щороку, де ми допомагали селянам збирати на полі помідори та огірки. А ввечері розпалювали багаття та з піснями, дружніми розмовами проводили час.
— Як склалося Ваше життя після університету?
— Після університету служив у армії — на Далекому Сході, оскільки в навчальному закладі отримав звання лейтенанта. Я досі пам’ятаю свого прапорщика, його розмови про службу. Він був справжнім професіоналом, з якого можна було би брати приклад, оскільки чоловік пройшов усю війну в десантних військах, мав кілька стрибків із парашутом, багато чого знав та вмів у військовій справі.
— Як до Вас прийшла ідея створення препарату «Стерилій АБ»?
— Лежав та дивився телевізор, де показували життя бактерій. Я почув дві фрази: «у водному середовищі будь-який збудник одягає на себе плащ із негативних потенціалів, що допомагає йому захищатися від собі подібних» та «якщо нейтралізувати цей потенціал, то функція захисної оболонки перестає працювати, і жива клітина гине». От я й подумав, навіщо тоді використовувати хлорку чи ще якісь шкідливі речовини для очищення питної води. Далі почалася цілеспрямована робота, пошук інформації, властивостей. Деякі експерименти, ознайомлення з іншими науковими роботами та виготовлення зразків препарату.

— Чи користується препарат більшим попитом під час пандемії?
— Я випускаю засіб «Стерилій АБ» з 2008 року. За 10 днів пандемії використався річний запас сировини. Наразі я очікую з державної установи — Інституту епідеміології та інфекційних хвороб НАМН України — офіційного підтвердження, що препарат вбиває коронавірус людини. Щиро кажучи, я вже знаю це, але необхідно отримати висновок профільного наукового центру. Препарат продається в аптеках. Він зареєстрований і як деззасіб для болотної води, з метою її бактеріологічного очищення до рівня придатної для пиття, допомагає загоюванню ран, опіків, стерилізації хірургічного інструменту в польових умовах та будь-яких поверхонь. Коли почалася АТО, я зрозумів, що «Стерилій» буде в нагоді бійцям. Їм часто ніде брати чисту воду, доводиться пити дощову або з водойм. Тому я відправив за власний рахунок на фронт 55 570 флаконів для врятування життя військовим.
— Чи плануєте виготовляти ще якісь засоби?
— У мене, насправді, багато різних ідей. Наприклад, я розробив харчові суміші, що повністю забезпечують людину їжею. Одна порція — 50 грамів, а на добу потрібно не більше 300. Організм отримує всі необхідні мікро та макро нутрієнти, а до того це ще й дуже смачно, особливо «шоколад без шоколаду». Я випробовую все на собі, і до початку вживання розробленої їжі важив 104 кілограми, а за місяць схуд на 12, і ця оптимальна вага вже тримається 3 роки . Організм позбувся всього зайвого, і я став почувати себе краще. А ще, завдяки йому, взагалі не знаю, як це хворіти. Ці харчові продукти зареєстровані Україною як її продукт; Мінздравом затверджено 34 рецептури. Вони, перш за все, тонізують організм і є особливо ефективними для роботи головного мозку, тому навіть після довгої праці, вживаючи 50 грамів на три години, можна працювати по дві доби підряд.
— Чи були в нагоді університетські знання?
— Щиро кажучи, мій університет, перш за все, дав мені методику отримання необхідних знань, і завдяки цьому я у будь-яких потоках інформації виокремлюю потрібне мені в певний момент. В армії мені допоміг один факультатив — це радіотехніка, і після демобілізації все, чому я навчився в університеті, мені допомогло в житті.
— Що Ви можете порадити студентам?
— Сьогодні молодь не дуже хоче навчатися. Раніше не було Інтернету, тому всі читали, а сьогодні мало хто знаходить для себе таке заняття корисним. Тому бажаю, щоб у студентів була достатня самомотивація, прагнення бути освіченими та досягти у цьому високого рівня.

Наразі отримано висновок державної установи, Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України, що «Стерилій АБ» виявляє антивірусну дію проти стійких вірусів: поліомієліту, грипу, ВІЛ, кору, епідемічного паротиту, вірусних гепатитів тощо; та найактуальніше сьогодні – коронавірусів людини, включаючи SARS-CoV-2 вірус, що викликає COVID-19.

Вероніка Джога