Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Літня школа для душі, інтелекту і журналістики

«Перш ніж створити Бі-Бі-Сі, треба створити Британію» – цю фразу постійно повторює головний редактор газети «День» Лариса Івшина. Втім, газета готує журналістів для «українського Бі-Бі-Сі» заздалегідь – у Літній школі журналістики. Цей проект – можливість виховати саме тих журналістів, які будуть поширювати знання про Україну в суспільстві та світі, виборювати для неї ім’я слов’янської Британії та візьмуть на себе роль просвітників.

Марія Геник та Наталія Безвозюк - студенти журфаку - стали учасницями літньої школи газети "День"
Марія Геник та Наталія Безвозюк – студенти журфаку – стали учасницями літньої школи газети “День”

Цього року проходить вже XIII Літня школа журналістики. На цей раз географія учасників охоплює майже всі регіони країни – є студенти з Києва, Львова, Чернівців, Донецька, і, звичайно, Одеси. Від факультету журналістики Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова туди потрапили Наталія Безвозюк, студентка 2 курсу та Марія Геник, студентка 3 курсу спеціальності журналістика. Цікаво, що свій день народження Марія Геник провела в компанії посла Канади в Україні, зустріч з яким випала саме на цей час.

Відбір до цьогорічної Школи був посилений тим, що газета вирішила співпрацювати зі своїми «партнерами» – передплатниками газети та читачами «Бібліотеки газети «День»». Також кожному було необхідно заповнити анкету, відповівши н а питання, які в більшості стосувалися знань про газету та її проекти. Окрім того, це «резюме» виявило рівень знань анкетованого, його принципи та життєві пріоритети.

Зараз Літня школа, яка тривала цілий місяць, підходить до свого кінця. Слухачі кожного дня зустрічалися з лекторами високого рівня: послами, політиками, міністрами, зокрема, з екс-головою СБУ Валентином Наливайченко, екс-депутатом Олександром Єльяшкевичем, депутатом Верховної Ради від партії «Самопоміч» Ганною Гопко, письменницею, донькою Ліни Костенко – Оксаною Пахльовською та іншими відомими постатями сучасності.

1493477_918114268245117_2637981673950069747_o

Всі учасники Школи прикріплені до редакційних відділів і виконують різноманітні завдання – ходять на прес-конференції, пишуть репортажі, інтерв’ю, статті. Але основною роботою «літньошколярів» є підготовка до зустрічей з лекторами, ознайомлення з їхніми інтерв’ю, матеріалами на актуальні теми. Після кожної дискусії студенти пишуть анонси та розширений варіант розмови. Проходять і такий етап підготовки журналістського матеріалу, який потребує максимум терпіння – розшифровування розмови.

Окрім робочих буднів слухачам Школи пропонують й інтелектуальний відпочинок – зокрема, відвідання виставок в Мистецькому арсеналі та  Національному художньому музеї України, поїздку до ландшафтного парку в село Самчики Хмельницької області, відвідання іподрому та перегляд кінострічки в найстарішому київському кінотеатрі. І, звичайно, навіть дозвілля супроводжувалося написанням журналістських матеріалів. Тож цей місяць для студентів виявився насиченим на події, зустрічі та думки. Головне тепер – не збавити темпу!

Наталія Безвозюк

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми