Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Людина собаці друг

Декілька десятків бездомних тварин змогли знайти собі сім’ю на вже другому Home Me Fest, що відбувся 16 вересня. Одеситам треба було мати при собі лише паспорт та велике бажання подарувати любов тварині, яку до цього викинули на вулицю.

Фото: Вікторія Орлова.

За даними Washington Post за 2014 рік Україна з 54 країн світу входить у десятку, яка лідирує за кількістю бездомних собак. Вони в парках, на дитячих майданчиках, біля смітників і в притулках. Проблема безпритульних тварин існувала завжди й навряд чи вирішиться у найближчий час, адже їх чисельність зростає з кожним днем, а допомога на законодавчому рівні не передбачається: такі банальні заходи, як реєстрація та облік тварин, відсутні.

Проте кожна людина може зробити внесок у вирішення цього питання особисто від себе. «У першу чергу зміни повинні бути зі сторони суспільства, а не держави. Адже багато хто йде до магазинів купувати тварин, замість того, аби взяти з притулку, – розмірковує волонтер Анна Скорова. – Я вперше брала участь у такому заході як Home Me Fest. Це незабутньо, ти насправді відчуваєш себе суперменом. Спочатку я думала, що люди будуть просто приходити й дивитись, тому була дуже рада, коли хтось забрав собі додому перше чудо. У результаті, більше 60-ти тварин знайшли собі нових господарів. Це навіть більше, ніж на першому фестивалі, який проходив у травні».

Фото: Вікторія Орлова.

Відношення до безпритульних тварин характеризує будь-яке суспільство, адже тісно пов’язане з поняттям гуманності та рівня життя. На сьогоднішній день існує багато можливостей подати руку допомоги братам нашим меншим як волонтер чи забрати додому через онлайн-сервіс, де розміщують фото тваринки і навіть описують деякі риси її характеру.

Нагадаємо, 29 вересня у Міському саду відбудеться марш врятованих собак.

Вікторія Орлова.