Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

«Лютий» мемогляд 2020

В цьому матеріалі на Вас чекають мультики, серіали, веселощі, «мі-мі-мі» та байдужість. Почнемо!

Бейбі Йода

Безсумнівно, наймиліший мем та персонаж якщо не всього 2020 року, то принаймні його початку. 12 листопада 2019 на сервісі Disney+, що зосереджений на розвиткові кіно та телевізійному контенті, вийшов перший епізод серіалу «Мандалорець». Події серіалу відбуваються у Всесвіті «Зоряних Війн». В кінці першої серії глядачам показали 50-річну істоту з раси магістра Йоди, який фігурував у старих епізодах кіносаги. Персонаж одразу ж отримав всю увагу та любов користувачів Disney+. Користувачі соціальних мереж навіть порівнювали його з іншими милими істотами з фільмів, на кшталт Пікачу тощо. Проте Бейбі Йодою його нарекли користувачі Інтернету, оскільки ім’я персонажа в серіалі не афішується. Дивлячись на таймлайн Всесвіту «Зоряних Війн», можна сказати, що це родич магістра Йоди, а не сам джедай. Перші меми з’явились на Reddit.

(автор: користувачі Reddit)

Dolly Parton Challenge

Dolly Parton Challenge (також відомий під назвою «Я в соцмережах») – своєрідний флешмоб, учасники якого роблять та публікують колажі (набір зі своїми або чужими фото). Челендж почався з акторки Доллі Партон та її публікації 22 січня 2020 року. Акторка виклала колаж зі своїми чотирма фото в Інстаграм. Кожне фото уособлює собою жінку в різних соціальних мережах (LinkedIn, Facebook, Instagram та Tinder).

Згодом цей формат підхопили й інші зірки: Марк Руффало, Джессіка Честейн, Іван Ургант та інші. Флешмобу знадобилося кілька днів, щоб стати масовим. Під хештегом #DollyPartonchallenge відмітилися зірки спорту, шоу-бізнесу, коміки, відомі люди й прості користувачі соціальних мереж. На кінець січня кількість цих написів становила близько 300 тисяч публікацій.

Не залишились й осторонь фанати мемів. На цей час різноманітні групи публікують різноманітні пародії з участю акторів, персонажів та навіть тварин. В чому ж сенс цього флешмобу й мему? Головна мета – показати чотири образи однієї й тієї ж людини в різних соцмережах. Соціальні мережі в колажах, у свою чергу, можуть відрізнятися. LinkedIn – фото в ділових костюмах, оскільки це мережа для пошуку роботи, Instagram – романтичні, групові або пафосні знімки, Tinder – еротичні фото, а Facebook, у свою чергу, це щось нейтральне та серйозне.

(авторка: Dolly Parton)

Вовк з пальцем у скроні

Мем з вовком із мультсеріалу «Маша та Ведмідь». Момент, який був обраний для мему, взятий з 28 серії під назвою «Хід конем». В ній на третій хвилині ведмідь починає вити, немов вовк. Коли вовки це почули, вони подивилися один на одного, після чого один з них почав крутити пальцем у скроні. Вперше кадр був використаний як мем у 2017 році. Картинка супроводжувалася жартом про погоду. Вже у 2020 році цю картинку знову почали використовувати у соціальних мережах для різноманітних абстрактних мемів. Точно невідомо, хто і коли дав цій картинці друге життя, проте вже на початку лютого, меми з вовком можна було побачити майже в кожній групі. В мемах, картинка закінчує якусь фразу або розмову, демонструє реакцію на щось дійсно дурне.

«Ну Х й Х»

Мем з кадром із відео Артемія Лебедєва та фразою, яка базується на схемі «Ну Х і Х». Найчастіше Артемій використовує цю фразу, як реакцію на щось дрібне. У квітні 2019 року блогер почав випускати різноманітні огляди новин і коротко коментувати, використовуючи свою суб’єктивну думку та велику кількість ненормативної лексики.

Найбільше глядачам його каналу запам’яталась фраза «Ну помер й помер», яку Лебедєв використовує кожного разу, коли хтось відомий помирає. У грудні 2019 ця фраза вже стала популярною серед користувачів Інтернету, а в середині січня 2020 група Memeblog у «ВКонтакті» почала поширювати меми з блогером. Вони вирішили обрати кадр з Артемієм, волосся якого пофарбоване у бірюзовий колір. Згодом, навіть з’явився спеціальний бот-генератор з фразою блогера. Усього лиш потрібно вставити будь-яке Ваше слово, а бот зробить все інше. Мем використовується для вираження байдужості до якоїсь події, речі тощо.

(автор: можна вважати Memeblog)

Сумний стример

Кадр, що став мемом, був взятий з відео стрімера Linus Tech Tips. Його відеоролик вийшов 22 січня 2020 року і має назву «I’ve been thinking of retiring» («Я думаю про відставку»). Блогер заявив, що він набрав 10 мільйонів підписників і збирається завершувати кар’єру.

Вже наступного дня користувач Reddit з нікнеймом chickenfart29 опублікував мем з лицем Лайнуса. Картинка швидко стало популярною в соціальних мережах, а сам кадр з відео використовують як реакцію на щось незрозуміле, що вводить в ступор. В цілому мем схожий на Майка Вазовськи або хлопця, що кліпає. Стримери все частіше починають ставати мемами!

Черговий мемогляд добігає кінця, а отже попереду ще велика кількість цікавого та якісного контенту. Довгі прощання – зайві сльози! Беріть участь в челенджі та не сумуйте.  До наступного випуску та залишайтеся з «One Breath» на одному подиху.