Масові забудови в рекреаційних зонах Одеси продовжуються

Одеса активно розвивається q розбудовується з кожним роком, і в цьому можна бачити позитивні риси для інфраструктури. Але, коли забудовники намічають територією для свого наступного проєкту «легені нашого міста», одеситам варто задуматися про наслідки.

Масштабна вирубка зелених насаджень на території колишнього санаторію «Україна» проводиться під забудову житлового комплексу «Дім Тработті» за адресою Французький бульвар, 54. Цікаво, що в реєстрі дозвільних документів від Державної архітектурно-будівельної інспекції зазначено, що забудовник отримав дозвіл на будівництво багатофункціонального курортно-оздоровчого комплексу з об’єктами санаторної інфраструктури та благоустроєм прилеглої території. Проте в інтернеті неважко знайти рекламу нового житлового комплексу за вказаною адресою будівництва. На підставі дозволу на виконання будівельних робіт на Французькому бульварі було видалено 231 дерево та 44 кущі в ході обстеження території будівництва. Фактично це остання незабудована ділянка Гагарінського плато, на 7 гектарах якого планується звести почергово п’ять семиповерхових будинків. Будівництво вищих споруд не передбачене, проте воно може бути можливим у варіантах зміни проєкту в ході здійснення.

Таким чином, у результаті утвердження цього будівництва на Французькому бульварі відбудеться загострення цілої низки інфраструктурних проблем. Однією з найбільш нагальних можна назвати погіршення ситуації з транспортною розв'язкою в цьому мікрорайоні, що може вкотре підняти наболіле питання про розширення бульвару за рахунок видалення смуги дерев. Окрім цього опосередкованого моменту, цілком фактичним можна назвати рух по бульвару вантажівок та іншої тяжкої спецтехніки, яку надсилатимуть забудовники. Лише недавно на Французькому переклали пошкоджену бруківку, як ось знову завантажені фури мають рушити по ній назустріч черговій багатоповерхівці.

Хоча проблема існує, проти офіційних дозволів на забудову боротися буде вкрай важко, однак не безнадійно. Одесити, що вийшли на мітинг проти іншої забудови в районі пляжу колишнього санаторію «Росія», продемонстрували своє небайдуже ставлення до захоплення прибережних зон будівельниками. Щодо цієї забудови — згідно з дозволом департаменту архітектури та будівництва Одеської міської ради №596, на ділянці відбувається благоустрій територій із організацією спуску на пляж загального користування. За оголошенням забудовника, проєкт житлових комплексів не розробляється й таке будівництво не планується, натомість до планів компанії «Варда» входить зведення п’ятиповерхового рекреаційного комплексу Яхт-клубу. Однак, за словами організатора протестного руху, керівника одеського відділення «Автомайдану» Олексія Мельникова, забудовник, компанія «Варда+», взяла в оренду землю нібито для експлуатації яхт-клубу, якого тут ніколи не було, що наводить на думку про чергову підробку документації задля будівництва житлового комплексу чи готелю. Проти будівельних робіт на пляжах висловився також одеський урбаніст, депутат міської ради Петро Обухів.

Поки достеменно невідомо, який вирок винесе судове розслідування, тимчасово в якості обґрунтування позову судом було накладено заборону на

роботи, але Верховний суд його скасував. А отже, наразі кампанія «Варда» має всі повноваження для продовження будівництва. Тож, одеситам залишається лише спостерігати за ходом будівництва, аби принаймні отримати на виході рекреаційний центр, а не огороджений пляж та чергову багатоповерхівку на узбережжі.

Однак, не варто зосереджуватися лише на поганих ініціативах будівництва. Наприклад, територія пляжу між рестораном «Санторіні» й гідробіологічною станцією Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, яку взяла в оренду «Укртрансгруп 2005», зараз облаштовується на користь велоактивістів. У районі оглядового майданчика запланували встановити альтанку з легких металевих конструкцій. Ще одну — над колодязем з питною водою. Безпосередньо біля схилу встановлюють опори освітлення, обладнали зупинковий комплекс для електротранспорту й паркінг для велосипедів для тимчасового відпочинку.

Як одесити можуть висловлюватися проти незаконних забудівель, ми можемо дізнатися на прикладі жилого комплексу «Акварель-7». Група громадян власноруч демонтувала будівельну огорожу, а ще раніше Управління ДАБК направило лист до відділення поліції про прийняття відповідних заходів щодо зупинення будівельних робіт за адресою Слобідська, 56.

На жаль, державний апарат досить повільно реагує навіть на випадки незаконного зухвалого будівництва, а якщо ми кажемо про узаконені житлові масиви на Французькому, то в цьому випадку зупинити вирубку дерев та зведення житлового комплексу, який призведе до ще більших проблем інфраструктури бульвару, буде майже неможливо для небайдужих громадян. Можливість проведення масштабних акцій протесту в умовах карантину суттєво ускладнена, а громадські активісти не часто виграють судові позови на законних забудовників.

Олександр Марний

4 курс

«Read.Me»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram