Місія нездійсненна: як пережити черговий карантин і не зійти з розуму?

В Україні на ранок неділі, 15 листопада, зафіксовано вже понад 535 тисяч випадків коронавірусної інфекції за весь час, а щодня статистика поповнюється тисячами нових хворих. За таких умов ймовірність повторного введення повного локдауна дуже велика, тому наша редакція підготувала для вас найрізноманітніші лайфхаки, які допоможуть пережити карантин

Цієї осені ми два місяці провели на самоізоляції. Більшість була просто не готова до такого розвитку подій, а дехто бореться з наслідками пандемії і до тепер. Зовсім нещодавно в Україні почав діяти так званий карантин вихідного дня. З 00:00 суботи до 00:00 понеділка заборонено приймати відвідувачів закладам громадського харчування, салонам краси і спортивним клубам. Також не допускається робота магазинів промтоварів, торгівельних центрів, кінотеатрів, проведення громадських і культурних заходів. Подібна ініціатива може поступово трансформуватися в повноцінний жорсткий карантин «кожного дня». Аби не зійти з розуму, впоратися з обмеженнями та з легкістю повернутися до нормального життя, прийміть до уваги нижче наведений топ корисних порад і правил. 

Геть негативні емоції

Відсутність діяльності або її відхід в онлайн, обмеження пересування та інші карантинні негаразди позначаються не лише на фізичному здоров’ї, але і на психологічному. Люди переживають цілий комплекс не самих корисних емоцій, «заражаються» масовою панікою і впадають в стан стресу. Все перераховане не тільки загострює хронічні захворювання тієї ж серцево-судинної системи, а й опосередковано призводить до загального зниження імунітету. Тобто, переживаючи про те, щоб не заразитися, людина сама себе робить більш вразливою перед вірусом. 

Необхідно обмежити розповсюдження «токсичних» новин у своєму оточенні. «Були інформованим — це добре, однак додаткові негативні емоції будуть зайві. Говорити з людьми треба не про жахи Covid-19, а про більш нейтральні та позитивні теми. Намагайтеся більше жартувати та просто відволікати себе чимось», — наголошує психолог Оксана Назаренко. 

Правило «50 на 50»

У багатьох країнах збільшилася кількість розлучень і домашнього насильства під час карантину. Людям стає складно, адже вони починають жити хвилина в хвилину з близькими людьми, про яких насправді не так багато не знали і яких бачили набагато рідше.  Для того, щоб уникнути різноманітних сімейних скандалів, дуже важливо розуміти, що спілкування в замкнутому просторі в родині має відбуватися 50 на 50. Одну половину свого часу ви присвячуєте спілкуванню один з одним, іншу — ви йдете або в іншу кімнату, або в інший куточок квартири і присвячуєте на розвиток себе. 

Для тих, хто на карантині може залишитися вдома один, дане правило діє так само, але навпаки. Ми радимо більше спілкуватися. Якщо не буде змоги зустрічатися віч-на-віч, використовуйте Інтернет, соцмережі для контакту з близькими. «В мене був період, коли я через роботу не міг приділяти час рідним та друзям. На карантині, восени, ми говорили годинами, і це дійсно допомогло мені пережити стресові моменти», — каже одесит Олександр Руденко.

Карантин — нові можливості

Не зійти з розуму — це зайнятися своїм розумом, максимально його навантажувати. Треба вивчати та займатися тим, що ви не встигали робити раніше. Якщо не вистачає фантазії, то ось вам декілька прикладів:

  1. Домашній спорт. Щоб не набрати зайвої ваги в умовах, коли усі спортивні зали закриті, а на вулиці не можна займатися, варто задуматись над спортивними вправами вдома. В мережі ви знайдете безліч фітнес-програм.
  2. Література і кіно. На самоізоляції з’являється купа вільного часу, то ж чому не присвятити його улюбленій книзі чи фільму. 
  3. Вивчення мов. Недовчений англійська або інша мови — болюча проблема для багатьох людей. Займайтеся колективно — навчайте один одного, що знаєте самі, або вчіться разом за уроками в інтернеті. 
  4. Нове хобі. Якщо у звичайний час нам ніколи готувати кулінарні шедеври, займатися хендмейдом, то в період карантину за цим заняттям цілком можна скоротати час.

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram