Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Місцева «еліта сучасного суспільства»

Два світи. Одна місія. Одна аудиторія. Спільне свято.

 

«Ви станете елітою сучасного суспільства» — слова декана Олени Андріївни Іванової долинають у залі до вух тих, хто стануть такими ще через 5 років, і тих, хто вже майже-майже такими є. Першокурсники радіють, що цей день назвали на їх честь, магістри радіють, що ще мають можливість згадати, як це — бути тим, кому пощастило провести аж 5 років праці для того, щоб зватися елітою.

«Журналістика — це завжди дуже, й дуже, й дуже» — звучать красномовні слова третьокурсника та сміх усіх тих, хто таки розуміють, що так воно і є.

Три по-журналістському непіддатливі «бджоли» не давали наполегливій першокурсниці «Віні-Пуху» підійти до, як і годиться за правилом балансу думок, нейтрального журналіста «меду»; букви на спинах плуталися одна поміж одної, намагаючись утворити не те що текст — хоча б слово. Так веселилася й показувала свій артистизм ще юна еліта суспільства.

«Не часто з таким теплом беруться до участі в подібних іграх студенти, проте не цього разу, — розповідають третьокурсники, що допомагали організовувати веселощі, писали вірші для магістрів та цілих п’ять секунд думали, які шоколадки обрати для подарунків, — здається, вийшло справжнє свято: було приємно дивитися на кожного, нам самим сподобалося ділитися досвідом».

На святі відкрилася завіса й щодо того, хто з новоприбулих читав «Майстра й Маргариту», а для кого не є відкриттям той факт, що Еверест та Джомолунгма — це дві назви однієї гори. Стараннями старших курсів було показане відео, яке допомогло юним журналістам відчути, як це — дивитися на самого себе на «великому екрані» й намагатися втримати сміх.

«Жодна професія, жодна спеціальність так не розвиває світогляд і здатність до комунікації, як журналістика, як наш факультет», — гучні овації й захоплені вигуки пролунали вслід цій фразі, висловленій одним із першокурсників, у підтвердження його слів.

«Журналістика — це завжди дуже й дуже й дуже цікаво. Ми постійно перебуваємо в світі, про який так мало знаємо, і розповідаємо про нього людям», — Володимир Татчин, 1 курс.

«Журналістика — це завжди дуже, й дуже, й дуже відповідально. У першу чергу, перед самим собою. Бо ти відповідальний за кожне своє слово й за кожен свій “косяк”. Бо аудиторія вміє любити до першого “проколу”, а внутрішнє “я” й взагалі не дає другого шансу. Бо ти можеш отримувати шалені гроші та товаришувати з особами топ-рівня, але який від того сенс, якщо ти бовдур? Бо найбільше визнання для тебе — подяка від читача, а не лайк від високопосадовця», — Дмитро Журавель, 5 курс.

 

Поліна Бублій

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми