#Експертна_думка: «Мобільність» відеомонтажу – запорука успіху

У цьому матеріалі ми поділимось із вами порадами щодо того, як сучасному журналістові все встигати – інформацію збирати та ще й монтувати. А допоможе нам у цьому розібратись та поділиться досвідом – Олена Миколаївна Орлова, старший викладач кафедри нових медіа та медіадизайну. 

Що ж таке «монтаж» і чому для журналіста так важливо мати такі навички? 

Сучасний журналіст – це «універсальний» працівник, який може оперативно віднайти джерела інформації, відзняти та змонтувати. Інформаційне суспільство «вимагає» від журналістів швидкої реакції на подію, адже це є віддзеркаленням їхньої професійності. 

Одна з головних задач для журналіста – вміти працювати з мобільними пристроями для створення та розповсюдження аудіовізуального контенту. Для більшості людей інтернет – першоджерело інформації про всі суспільні події. Аудиторія наразі дуже вибаглива й не має бажання чекати, поки оператори «зафіксують» подію професійними відеокамерами, а монтажери змонтують сюжет для вечірнього ефіру. «Гаряча» інформація потребує негайної реакції журналіста для швидкого створення сюжету. Особливо це актуально для журналістів, які працюють у «полі»: в умовах бойових дій та громадських заворушень, маргінальних районах.

Які програми краще використовувати журналісту для успішного виконання роботи? 

Сьогодні існує велика кількість мобільних програм, інструментів для аудіо- та відеообробки. Сучасні смартфони дозволяють знімати відео у відмінній якості – є можливість контролювати налаштування камери: змінювати ISO, витримку, баланс білого тощо. Серед мобільних додатків чільне місце займають – «PowerDirector», «KineMaster», а найпростішим для застосування є «Quik». Усі вони дають можливість «відрізати, стабілізувати, склеїти, відтитрувати та накласти музику». Будь-який журналіст, який вміє працювати з професійними відеопрограмами на кшталт «Adobe Premiere», досить швидко опанує такі додатки. 

Пам’ятайте, що зйомка та монтаж у мобільній журналістиці мають відповідати відео- та аудіостандартам, правилам створення відеосюжету. Це правила третин та 180-ти градусів, зміна планів за маштабністю, зйомка з різних ракурсів, зйомка з обов’язковим використанням штативу, наявність правильного освітлення і, звичайно, звук. Для якісного запису звуку за допомогою смартфонів сьогодні існує багато різновидів мікрофонів. Можна використовувати мікрофони спрямованої дії, петлеві та накамерні, які дозволяють записувати якісне аудіо.

Що є трендовим для сучасної мобільної журналістики? 

Мобільна журналістика – це й «стрімінг». Якщо раніше вийти в прямий ефір із місця події можна було лише за допомогою дорогого професійного обладнання, то сьогодні журналіст має змогу донести до аудиторії інформацію, просто увімкнувши мобільний телефон. 

Олена Миколаївна розвиває ці компетентності в межах дисциплін, які викладає нашим студентам: «Технічні засоби виробництва ЗМІ», «Технології відеомонтажу», «Аудіовізуальна журналістика».

Кожен журналіст, як професіонал у сфері масовокомунікаційної діяльності, просто зобов’язаний слідкувати за появою нових можливостей для своєї праці. Тож пам’ятайте: самовдосконалення та розвиток у професійній сфері – це головне!

Владислав Вігєль, 
пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *