Можливості скрізь: студенти-журналісти дізнавались про навчання в США

Мрієте покращити свої професійні навички, набути нового досвіду та сформувати мережу корисних знайомств із людьми зі всього світу? Запевняємо, що ця мрія може перетворитися на реальність. У цьому переконалися студенти-журналісти, які 6 жовтня 2021 року зустрілися з Катериною Александрук, координаторкою мережі EducationUSA в Україні.

Захід, що пройшов у конференц-залі гуманітарного корпусу ОНУ імені І. І. Мечникова, був присвячений освітнім можливостям для українських студентів та викладачів у США. Катерина Александрук розповіла про унікальність системи вищої освіти в Штатах: які види закладів існують, і в чому полягає різниця між ними. Значну увагу вона приділила критеріям, які студентам варто враховувати під час вибору коледжу чи університету, щоб обрати дійсно найкращий варіант.

Спікерка детально розібрала кожен етап підготовки та вступу, зосередивши увагу на п’яти основних кроках. Також вона надала поради щодо того, як правильно подати свою кандидатуру та зацікавити приймальну комісію, і подискутувала зі студентами про переваги отримання подальшої освіти. Майбутні журналісти поцікавились прикладами програм академічної мобільності, тому лекторка зосередила увагу на програмах обміну, літніх стажуваннях і дослідницьких школах.

Студентам факультету журналістики, реклами та видавничої справи координаторка також порадила слідкувати за сайтом Центру Вудроу Вілсона, на якому можна знайти грантові програми для медійників зі всього світу.

Не залишилися без уваги й магістри, що вже мають досвід дослідницької роботи та наукові публікації. Координаторка розповіла про стипендіальні програми, що надають змогу попрацювати над власним або запропонованим університетом дослідницьким проєктом.

Цікавим захід був і для присутніх викладачів, які дізналися про програми мобільності, що надають змогу: провести декілька лекцій, узяти участь у конференції або ж спробувати себе у викладанні повноцінного курсу лекцій в американському університеті.

Після завершення зустрічі Яна Остахова, студентка 2 курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи, поділилася з нами своїми враженнями: «Коли я ще була абітурієнткою, нам розповідали про те, що університет співпрацює з подібними програмами, і можна взяти участь у програмі обміну, але я відклала цю ідею на деякий час. Проте цей захід дав змогу зрозуміти, що навчання в США може бути не тільки мрією. Особисто мене він змотивував вчитись краще і покращувати свою англійську».

Тож вчіться, пізнавайте досвід інших, використовуйте всі можливості для реалізації свого потенціалу!

Анастасія Єрьоменко, Владислав Кушнір,

пресслужба факультету