Музи відомих художників. П’ять найкрасивіших історій кохання в мистецтві

За кожним сильним чоловіком стоїть сильна жінка. Музи, без яких не було би багатьох шедеврів…

Чоловіки бувають різними, поряд із різними жінками. Зовсім не кожна з них може зробити свого чоловіка успішним та надихнути його на щось неймовірне. Найчастіше таких жінок називають музою. У Давній Греції вірили, що кожна сфера життя має свою музу, покровительку. Музи Греції надихали майстрів на створення музики, поезії та художнього мистецтва, вони мали здібність прищепити душі людей до великого. Ми виділили п’ять найцікавіших історій кохання в мистецтві:

Берта Морізо найталановитіша муза для Едуарда Мане

Вони могли бути ідеальною парою. Два художники, два аристократи. Він писав її портрети один за другим, свої картини чоловік писав на одному диханні. Вона була ідеальна. Але рішучість його з’являлася і зникала тільки біля холсту. Едуард був одружений і так не наважився розлучитися заради Берти, так само дуже її поважаючи не міг зробити коханкою. Коли Морізо вийшла заміж, митець відправив їй на прощання картину «Букет фіалок», і з портретами було закінчено.

Гала для Далі

Олена Д’яковонова, Свята Олена, Галатея Безмятежна с так називав Сальвадор Далі свою кохану дружину. Після першої зустрічі, пара не розлучалася 53 роки. Увесь цей час, жінка була моделлю і музою для свого чоловіка. Вони були дуже різні, але саме через це стали ідеальною парою. Гала і Далі обвінчалися, і тільки смерть жінки змогла їх розлучити, вона померла у 1982 році. Художник пережив її на сім років.

Дама для Пікассо

Фернанде Олів’є стала першим коханням Пабло Пикассо, вони познайомилися тоді, коли митець був зовсім бідним та невідомим. Спочатку жінка була його натурщицею, потім музою. Олів’є надихнула Пікассо на написання більш ніж шістдесяти картин, на яких саме вона постає у зовсім різних образах. Цей роман тривав дев’ять років, після розлучення Фернанде буде намагатися публікувати спогади про художника, а чоловік буде їй платити, щоб історії ніяк не впливали на його репутацію.

Жанна Еб’ютерн та Амедео Модільяні

За чотири роки, які чоловік і жінка були разом, художник написав близько 20 портретів мовчазної дівчини з сумними очима. Вона була ідеальною музою, яка надихнула Амедео на створення його славнозвісного образу задумчивої меланхолійної жінки. Жанна підтримувала коханого навіть у найважчі роки його життя. Вона народила йому доньку і чекала на другу дитину. Він же був готовий одружитися, але не встиг. Вийшовши з дому у розстібнутому пальто, чоловік захворів та помер. Не витримавши смерті Модільяні, будучи вагітною, викинулася з вікна не в змозі пережити розлуку.

Слон та голубка

Ця історія про двох закоханих, кохання яких нагадувало боротьбу. Вона про Фріду Кало та Дієго Рівера. Після страшної аварії, доля звела ту, яка найбільше за усе хотіла жити та малювати, з відомим Дієго Рівера (символом свободи Мексики). На першій зустрічі она сказала: «Він буде моїм. Я вийду за нього заміж і народжу сина!». Дієго був старший за Фріду, товстий та негарний, але мав таку сильну енергетику, що дами буквально вішалися на його шию. Йому дали прізвисько Слон через те, що поруч на фотографіях пара виглядала комічно: на тлі великої постаті чоловіка тендітна фігура Кало здавалася ще крихітнішою. Одружившись, цей союз швидко розпався, але закоханих дуже тягнуло один до одного і вони знову одружилися. Однак, у цей раз Фріда дозволяла собі дуже багато: алкоголь, цигарки, багато відносин з різними партнерами. Мексиканські художники писали портрети одне одного протягом 25 років. Після смерті дружини, Рівера тяжко переніс смерть дружини. Фріда Кало навіть після своєї смерті потурбувалася про чоловіка. Незадовго до цієї трагедії, вона попросила помічницю у справах Рівера Емму Уртадо вийти заміж за Дієго, після її смерті, бо знала, що митець не зможе без жіночої любові. Емма виконала прохання, і прикрасила останні роки життя творця. Останнім бажанням помираючого Дієго було те, щоб його прах змішали з прахом тієї, яку він кохав більше за життя, його обожнюваною Фрідою Кало.

Кожен з нас мріє про справжнє кохання. Це нагорода долі, це прекрасне почуття, яке неможливо описати словами. Любов здатна зовсім змінити людину, з цим почуттям люди здатні на неймовірні вчинки. Найголовніше, що саме кохання надихає та окриляє, і завдяки ньому наш світ з кожним днем стає дедалі прекраснішим!

Маргарита Хмельницька, 1 курс, «Octopus»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram