«Ми робимо це для людей. Вони значно перевершують нас, тварин», – кролик Ральф

Планета, на якій ми живемо – це прекрасне неповторне місце, де людей оточує світ можливостей і постійних відкриттів. Та крім нас на Землі панує безліч живих організмів: це і мікроскопічні бактерії, і величні дерева, і різноманітний тваринний світ. Ми складаємо одну велику систему життя. Та замість гармонійного співіснування люди нищать все на своєму шляху, забуваючи про інших жителів та жорстоко використовуючи блага природи без відновлення рівноваги.

Сьогодні піднявся шквал навколо теми вівісекції, а саме – тестування косметики на тваринах. Від експериментів страждають кролики, щурі, морські свинки, примати, собаки та кішки, яких виловлюють, купують або спеціально вирощують. Над ними проводять страшні досліди, що призводять до загибелі друзів наших менших та при цьому не дають стопроцентний результат безпеки продукту.

Підняв цю тему на глобальне соціальне обговорення кролик Ральф. А точніше короткометражний мультфільм від Товариства захисту тварин США. Головний герой – лабораторний кролик, який розповів про своє життя і те, що його батьки, брати та сестри мали ту саму долю: «Всі тестувальники. Вони померли працюючи». У відеоролику кролик дякує людям за таку можливість мати роботу, по суті, демонструє це як своє покликання: «Це те, заради чого ми народилися. Це робить нас щасливими». Та говорить він так, нібито сам вселяє і нагадує собі, що це – нормально, але його душа вважає інакше і в саме в цей момент з його ока тече сльоза. І так з ока лише одного, оскільки на другому вже провели тестування і ввели рідину, тому функції органу були втрачені. У мультику було явно показано на скільки жорстокі такі тестування і лунав голосний заклик до припинення використання таких косметичних продуктів.

«Ми робимо це для людей. Вони значно перевершують нас, тварин», – сказано в ролику. Але чим ми краще, якщо проявляємо таку жорстокість до беззахисних істот? Організація People for the Ethical Treatment of Animals (PETA), що веде боротьбу за права тварин встановила: щорічно від болючих експериментів гине близько мільйона тварин, заради того, щоб косметична продукція потрапила до магазину. Та нині існують альтернативи вівісекції, при цьому вони мають більш точні результати та нікому не зашкоджують. Бренди, що використовують такі методи називають «cruelty-free», і легко їх можна розпізнати за спеціальними позначками. Також для пришвидшення процесу пошуку етичних брендів існує спеціальний додаток «Bunny Free», який легко завантажити на будь-який смартфон. В пошуковій строфі при введенні назви бренду можна дізнатися інформацію щодо тестування, а також застерегти від фейкових позначок.

Ролик дійсно полонив багато небайдужих сердець і навіть вплинув на багатьох глядачів. Але залишились ті, які вважають це нормальним та ставлять на перше місце свій комфорт. Так серед опитаних лише 39% сказали, що мультик вплинув на їх думку та змінив ставлення до вибору косметичних засобів. «Я готова вибирати довше засоби догляду, але хочу розуміти, що на моїй поличці лише косметика cruelty-free», – повідомила одна з учасниць опитування. Візажист Дар’я Носич – людина, що працює з даним товаром постійно й у великій кількості, розповіла: «Це питання мене цікавить, але не можу сказати, що ставлю його в пріоритет при виборі косметики. Якщо бачу, що бренд є етичним, то однозначно моя думка й оцінка будуть набагато кращі. Ще річ у тому, що багато глобальних брендів тестують косметику на тваринах, і я знаю, що для них вихід на ринок деяких країн буде просто заборонений, якщо вони не будуть виконувати цієї умови. Наша країна, на жаль, не може похвалитися широким вибором брендів cruelty-free – вони всі переважно зосереджені в Штатах. А це вже, як ти розумієш, і висока вартість продуктів, і їх важкодоступність. Загалом, бренди cruelty-free – молоді, та багато хто навіть про них не знає. І я впевнена, що будь-який споживач, включно зі мною, в першу чергу звертає увагу на якість і властивості продукту. Я б дуже хотіла, щоб в майбутньому компанії припинили тести на тваринах, винайшовши інший метод випробувань. Знаю, що маленькі кроки до цього вже зроблені».

Тема знущання над тваринами часто порушується у нашому буденному житті. І у 21 столітті, коли ми прагнемо до повної толерантності населення, важливо пам’ятати й про тварин, які також мають право на вільне життя. Їх первинне місце існування це природа, ліси, поля – зовсім не лабораторії з жорстокими знущаннями. Та чим частіше на просторах Інтернету будуть порушувати дану тематику, тим більше людей замислюються над правильністю та сенсу таких дій. А такі ролики створюють екологічну культуру виховання громадян та формують дбайливе ставлення до природи. Варто замислитись, що ми обираємо: пусті поля чи гармонійне життя на планеті із собою, суспільством та істотами навколо.

Вікторія Биковська, 2 курс, «Octopus»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram