Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

«Ми всі сміємося однією мовою!»

01

Саме ці слова стали для одеситів своєрідним гаслом на щорічному святі гумору та сатири – Гуморині. Вона стартувала з 1973 року й  наразі викликає в житті кожного українця  посмішку та нову жагу до життя, пригод тощо.

Захід розпочався з урочистої ходи на перетині вулиць Дерибасівської та Преображенської, а фінішував біля пам’ятника Дюку. Все дійство супроводжувалося оплесками, сміхом, що лунали в натовпі не без допомоги крокуючих мімів, клоунів, музик, танцюристів та інших учасників. Разом зі своїм перформенсом  актори несли та роздавали всім охочим різнокольорові кульки, розсипали блискуче конфеті, створювали атмосферу не гіршу ніж на бразильських фестивалях.

Біля фінішу всіх зустрічав на спеціально змайстрованій сцені ведучий. Звісно, не без жартів! Наприклад, останніх, хто фінішував, привітав такими словами: «О, друзі, а чи бачили ви справжніх зомбі? Так, ось вони! А, ні, вибачаюсь, це просто наші спостерігачі зі вчорашніх виборів президента завітали!».

 Поки на сцені відбувалося нагородження зірок мистецтва, крім споглядання, всі присутні мали змогу прогулятися до пам’ятника Дюку де Рішельє та випробувати свої сили в музичному батлі на чолі з Ігорем Кондратюком. Участь у ньому брали переважно молоді люди. З шаленим запалом демонстрували один одному та глядачам те, що Одеса не тільки місто комедіантів, а ще й музик та співаків.

Якщо спів – це не ваше, і ви просто хотіли б по-запальному провести час, то потрібно було піднятися дещо вище до Катерининської  площі  й узяти участь у шоу відеоблогера та репера KYIVSTONERа. Суть шоу полягала в тому, що всі охочі могли  перевірити себе та свої сили в грі «на слабо». Наприклад, одним із завдань було станцювати як герої фільму, що транслювався на екрані, ба більше, під хіти повторити відомі рухи за самим ведучим. Учасником шоу міг бути будь-хто, без вікових обмежень: танцювала не тільки молодь, а й люди літнього віку та дітлахи. Як з’ясувалося, танцюють наші одесити не гірше ніж співають.

Але як стомлюють такі розваги! На них потрібні сили. Про це також не забули спонсори Гуморини, а тому всі, хто відчув поклик внутрішнього кита,  мали змогу відвідати ярмарок, що знаходився на Грецькій площі, та вгамувати свого ненажеру. До речі, на площі також була встановлена сцена, тому в повітрі відчувалися не тільки різноманітні аромати смачної їжі, а й лунали легкі ноти живої музики.

Набравшись сил, учасники Гуморини вирушали далі, якщо хтось стомився  або вважав себе досить дорослим для батутів та різноманітних атракціонів на Грецькій площі, мав  якнайшвидше відправитися в Міський парк, де свято продовжували косплеєри, щоб ще побачити, помацати та сфотографуватись із улюбленими героями фільмів, відеоігор, коміксів тощо. Косплей-шоу передував молодий колектив, що розігрів сцену, а запальничками спрацювали герої,  які перенесли всіх із звичного повсякдення до різноманітних віртуальних світів.

Повернувшись із косплей-шоу на рідну Одещину, не слід було  сумувати, тому що  це не остання зупинка. Подією, що зібрала всіх присутніх на Гуморині 2019 вкупу, став виступ запрошених музичних виконавців груп «5’nizza», KYIVSTONER, «Время и Стекло». Кожен міг послухати та побачити наживо улюблених виконавців.

Хоч виступ став заключною частиною заходу, але склалося таке враження, що кількість присутніх під кінець тільки збільшилась, а атмосфера позитиву ще довго не вгасала навіть по останніх словах ведучого. Не можливо  було визначити, хто в нашому місті любить сміх більше: молодь, діти чи старше покоління.  Фактом є те, що одесити святкують  Гуморину не гірше ніж Новий рік, підтверджуючи це з року в рік з новою силою.

Катерина Кравець

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний