Мирослав Гринишин: «Курбас не легалізований в Україні!»

До 125-річчя від дня народження Василя Василька у рамках проекту «Наша Сцена» був проведений театральний полілог на тему: «Філософія театру Василька».  Театральний критик Олег Вергеліс  виступив з промовою «Небо і Земля Василя Василька» закцентувавши увагу на постановці «Землі» Ольги Кобилянської.  Мистецтвознавець  Анна Липківська у виступі «Василько — історик українського театру… і не тільки» зазначила, що режисером було зібрано й систематизовано багато цінних  унікальних джерел про розвиток українського театру. Краєзнавець Роман Бродавко, який мав досвід особистого спілкування з режисером та його родиною, у виступі «Одеські періоди майстра» висвітлив відомі ситуаціі у неочікуваних ракурсах. Режисер Мирослав Гринишин у виступі «Василько і Курбас», закцентувавши свою увагу на розвитку української театральної системи, зазначив «Курбасом ніхто не займається! Курбас не легалізований в Україні!… покаянний лист Курбаса — це закінчення української театральної системи!».

Завершилось святкування презентацією відродженого оркестру Одеського Українського театру імені В. Василька.

Аліна Кравченко