Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Надлишок вільного часу: яких результатів ми досягли під час карантину?

Вже майже півроку надпопулярнішими запитами у пошуку Google є такі слова, як «карантин» і «коронавірус». Google Trends показує, що кількість запитів по цих ключових словах становить 8 млн кожного дня у всьому світі, і вже цілком можна робити впевнені висновки.

Деякі учбові заклади вже вийшли на навчання, а інші все ще працюють в онлайн-режимі. Відразу обмовлюся: раз на державному рівні прийнято явно непросте рішення, то треба перетерпіти, як би складно це не було.

Мабуть, головний висновок: у пух і прах розбилися о човен побуту всі ідеальні побудови щодо вільного часу як основного джерела саморозвитку. Ні, це, на жаль, не так. Не дає ніякого вражаючого саморозвитку велика кількість вільного часу. Перевірено коронавірусом. У переважній більшості випадків надлишок дозвілля веде лише до регресу і деградації особистості. І як і раніше безсумнівним залишився парадокс: чим менше часу, тим більше встигаєш.

Давайте відповімо самі собі чесно: чи багато книг прочитала більшість із нас, перебуваючи на самоізоляції? Відповідь невтішна: хто читав і раніше, продовжив читати, а у тих, хто і до того не знаходив часу на серйозну літературу, результат прагне до нуля. Чи багато нових мов вивчили люди? Чи багато онлайн-курсів закінчили? Відповідь все та ж: у переважній більшості випадків добрий намір так і залишився наміром.

Пам’ятаєте всі ці соціальні експерименти в Північній Європі, коли людині пропонували гарантований базовий дохід у надії на те, що свій вільний час вона буде використовувати на творчість і саморозвиток? Чим це скінчилося? Нічим у більшості випадків. Експеримент себе не виправдав ні за частиною витрачених грошей, ні за частиною часу. У Фінляндії такий підхід не привів до зростання зайнятості серед безробітних. Проект закрили як неефективний.

Ніякого міста Сонця, де люди працюють чотири години, а решту часу використовують на творчість, як мріяв у XVII столітті Томмазо Кампанелла.

Головний урок історії, як відомо, полягає в тому, що вона нікого нічому не вчить. Самоізоляція все одно колись неминуче закінчиться, багато справ, які ми так довго відкладали, так і залишаться незробленими або зробленими не до кінця, і дуже скоро нам знову захочеться відпочити, побути вдома, і про ці вимкнені з життя місяці багато хто буде згадувати як про дуже непогане проведення часу. Людина невиправна.

Євгенія Лойтра

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний