Найсмішніші джентльмени Одеси

Який університет без власної команди в КВК? ОНУ ім. І. І. Мечникова може з повним правом пишатися командою 80-х років які підкорювали не лише одеську публіку, а й стали збирати повні зали по всій Україні та теренах колишнього СНГ. На честь ювілею нашого університету ми вирішили згадати про його талановитих студентів та їх неперевершену справу.

Історія “Клубу одеських джентльменів” бере свій початок в 1986 році, коли після 15-річної перерви було прийнято рішення відродити КВК. З Одеси для участі у грі було відправлено команду від нашого університету. Тоді ОГУ, в образі одеських джентльменів, і стала чемпіоном в першому сезоні відродженого КВК 1986-1987 років.
Незабаром головний склад авторської групи і актори команди створили “Клуб одеських джентльменів” на професійній естраді. Актори отримали неабияку популярність після виходу на всьому пострадянському просторі програми “Джентльмен-шоу”, яка знімалася в Одесі. Вперше передача вийшла в ефір 13 травня 1991 року, а 2000-го року йшла трансляція на російських каналах, пізніше з’явилася і на українському ТБ, де йшла з успіхом до 2005-го. При чому, як зізнаються сьогодні “Джентльмени”, абсолютно безкоштовно. Ідея створення “Джентльмен-шоу” належить Олександру Тарасулю. Біля витоків програми стояв і Едуард Каменецький, який пізніше емігрував до Америки. Крім них, сценарії писали колишні кавеенщики: Валерій Хаїт (до 1998-го), Євген Хаїт, Владислав Царьов, Юрій Сичов. Разом Тарасуль, Хаїт і Віктор Явник – співавтори п’єс “Ураган на ім’я Одеса”, “Поїзд Одеса-мама” і «Одеса-мама 2», або Пригоди бравого солдата Швейцмана”, в яких грають Наталя Сумська, Руслана Писанка, Олег Філімонов, Віктор Андрієнко.
У шоу були зіграні тисячі ролей – на кожного артиста доводилося по 200-700 різних образів, які вони втілювали на екрані без спецефектів і сучасних технологій. Телеглядачі, напевно, пам’ятають рубрики: “Одеські підсумки”, “Елка та кореша”, “Село “Тупі кути”, “Вованіада”, “Одеські куплети”, “Куточок високої моди”, “На добраніч, дорослі”, “Краща 10-ка анекдотів” , “Одеська комунальна квартира”, “Зіграємо в ящик”, “Міліцейська академія”, “Нове життя старого кіно”, “Косе дзеркало”, “Скажені бабки”, “Рекламне агентство”, “Наші в космосі” – всього їх було близько 30-ти.
У різні роки через програму-довгожителку пройшло багато артистів, але з перших до останніх днів знімався головний склад: Олег Філімонов, Яніслав Левінзон, Ірина Токарчук, Олег Школьник, Яків Гопп. У 2001-му до них приєднався Олександр Чеканов, який пізніше пов’язав свою кар’єру з медициною і зараз працює урологом. Решта залишилися в шоу-бізнесі, частина авторів і артистів емігрувала за кордон, хтось грає в театрі, а хтось проводить наукові дослідження.
У 2012 році відбулося останнє ювілейне турне команди, 25 років існування. У зв’язку з українізацією ТБ було припинено трансляцію програми, проте, сподіваємося, що ми ще побачимо улюблених акторів на одеській сцені.

Дар`я Лопатюк

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram