«Наш путь ниндзя» або дебют першокурсників на #Mechnykov_Start_Fest 2019

У  п’ятницю 13 вересня студенти-першокурсники стали учасниками щорічного «Mechnykov Start Fest». Участь узяли всі дванадцять підрозділів Одеського Національного Університету імені І. І. Мечникова (одинадцять факультетів та Коледж економіки й соціальної роботи). Основною метою заходу було знайомство студентів між собою, а також «вливання» в атмосферу життя університету.

Організацією займався профком студентів та аспірантів у співпраці зі студентським самоврядуванням на чолі з Євгеном Юрашем та Сергієм Івісом. Також активну участь брали кафедра психології, виділивши кураторів, які допомагали кожній команді, та кафедра фізичного виховання, яка взяла на себе спортивну частину заходу.

Вже о восьмій годині спортивний стадіон зусиллями гомінливих студентів став нагадувати вулик. Під час реєстрації було сформовано двадцять одну команду по 25 учасників. Цікаво, що не було команди під номером сім, натомість була двадцять друга. Команда факультету журналістики, реклами та видавничої справи отримала дванадцятий номер та, як інші команди, зайняла своє місце на стадіоні в очікуванні початку фестивалю.

Вступне слово Коваля Ігоря Миколайовича, ректора вузу, та його заступника Хмарського Вадима Михайловича, привітання від організаторів – і ось команди отримали перші завдання: придумати назву, створи візитівку-знайомство та плакат на тему «Університет через п’ять років».

Майбутні журналісти заздалегідь домовилися, що їхня команда  використовуватиме  мотиви аніме, тому більшість прийшла з характерними пов’язками, та й назву команди обрали швидко – «Курама» (дев’ятихвостий лис, персонаж із «Наруто», саме він згодом прикрашав плакат).

Під час демонстрації візитівок була можливість оцінити креативність команд, серед яких були й «Фіксики», і «АТБ» з пакетом замість  прапора. Команда «Курама», не зраджуючи заявленому іміджу, як візитівку обрала й трохи вдосконалила відомий фрагмент із «Наруто», а девізом гордо лунало: «Журфак – это наш путь ниндзя!»

Організатори не залишили першокурсників голодними, тому після презентації візитівки кожна команда мала змогу поповнити запас енергії яблуками та круасанами. Це було досить доречно, адже попереду очікували спортивні змагання,  до яких Довгань Микита, капітан, відповідально готував команду журфаку, використовуючи все, що було під руками. Окрім естафети, першокурсникам потрібно було докласти зусиль у набиванні м’яча, стрибках зі скакалкою, стрибках у довжину з місця, кидках набивного м’яча з-за голови, штрафних кидках, подачі м’яча, а також пограти в настільний теніс.

У  п’ятницю 13 вересня студенти-першокурсники стали учасниками щорічного «Mechnykov Start Fest». Участь узяли всі дванадцять підрозділів Одеського Національного Університету імені І. І. Мечникова (одинадцять факультетів та Коледж економіки й соціальної роботи). Основною метою заходу було знайомство студентів між собою, а також «вливання» в атмосферу життя університету.
Студенти розігрівають м`язи

Після спортивної частини на учасників чекав «Мозковий штурм» або, простіше кажучи, презентація плакатів, над якими студенти працювали ще на початку фестивалю.

Фінальним етапом став флешмоб, підготовлений центром культури ОНУ і вивчений студентами прямо під час заходу. Понад 500 студентів синхронно рухалися під ритмічні мотиви. Раптом учасники команди «Курама» зрозуміли, що просто не можуть не виділитися, і почали впевнено скандувати: «Журфак! Журфак!» Вболівальники підтримали це гучними оплесками та щирими посмішками.

Під час очікування результатів організатори традиційно пригощали кавунами учасників та вболівальників. Студенти були втомлені активністю та пекучим сонцем, але обличчя випромінювали  позитивні емоції. «Третій рік беру участь у заході – щоразу це так затягує. Перший рік як учасник, а  наразі у якості організатора,   –  розповідає Кирило Снігур, заступник голови профбюро факультету хімії та фармації. – Мені подобається, що все працює злагоджено, студенти задоволені… та й ми самі отримуємо задоволення, попри всі хвилювання та робочі моменти».

Перше місце вже не перший рік посідає команда факультету психології та соціальної роботи, а команда «Курама», за версією суддів, виявляється «Ерудованими» та «Найкраще організованими». Грамоти вручені, подяки та прощальні слова почуті – час для загального фото. Та команда факультету журналістики не поспішає до всіх, протестуючи в такий спосіб. «Це ми були найгучніші. Ми вимагаємо апеляції»,   –  таким був вердикт студентів, коли вони почули, що у цій номінації перемогла інша команда. Щоб не перетворювати дружні змагання на конфлікт, Пєнов Вадим Васильович, голова профкому співробітників, визнав це та пообіцяв ще одну грамоту найактивнішим.

Нагадаємо, що це лише перший у навчальному році запланований захід, де мають змогу зустрітися та позмагатися представники усіх факультетів, а попереду ще «Чорноморка», «Битва факультетів» та багато яскравих подій.

Марія Тєрєхова