Наука – це цікаво та корисно: студенти-журналісти взяли участь у звітній конференції

Ґрунтовні та цікаві доповіді, фахова дискусія щодо актуальних журналістикознавчих проблем, саме так 26-27 квітня традиційно пройшла 77-а звітна студентська конференція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І. І. Мечникова. Ми вирішили привідкрити завісу та розповісти Вам, як все було організовано у підсекції «Періодична преса та медіаредагування»… 

Учасники підсекції серйозно та з неабияким зацікавленням підійшли до підготовки власних наукових проєктів, адже прагнули продемонструвати вагомі результати своїх досліджень. Студенти з таким захопленням та прискіпливістю занурилися у наукові пошуки, що виявило їх небайдужість до соціальних проблем та майбутнього журналістики. І, хоча хвилювання перед виступом, – невід’ємна частина шляху кожного науковця-початківця, щирі посмішки та підтримка викладачів суттєво допомогли доповідачам втамувати їх переживання.

Теми доповідей демонструють різноманітні, уриразнені та неординарні погляди майбутніх журналістів на сучасний комунікаційний простір. Найбільш обговорюваними стали такі теми, як «Сучасне блогерство очима молоді: засоби привернення уваги» (доповідач – студ. ІV курсу О. А. Бакума, науковий керівник – ст. викл. Г. Д. Мороз), «Соціальний потенціал різних типів молодіжних спільнот у соціальних мережах» (доповідач – студ. ІV курсу А. Д. Аліфанов, науковий керівник – ст. викл. Г. Д. Мороз) та «Проблема булінгу в навчальних закладах в інформаційному просторі України» (доповідач – студ. ІV курсу О. В. Пономаренко, науковий керівник – викл. С. О. Нерян). Під час дискусії студенти виявили вміння відстоювати власну позицію, що відобразило високий рівень їх підготовки, а наукові керівники долучалися до обговорення, аби обмінятися думками та розкрити порушені проблеми по-новому з різних ракурсів. 

Своїми враженнями поділилась студентка 2 курсу Анастасія Архангородська, для якої виступ став дебютним: «Це була моя перша участь у студентській конференції, і вона залишила незабутнє враження. Спочатку  дуже сильно хвилювалась, адже я зовсім не розуміла, як все відбуватиметься, але після перших виступів колег я заспокоїлась. Творча атмосфера, багато нової та цікавої інформації захопили мене і відволікли від інших думок. Особливо мені сподобалась налагоджена організація заходу, коллективне обговорення виступів; та окремо хочу виділити підтримку від викладачів. Із нетерпінням чекаю наступного року, аби ще раз взяти участь і відчути все це знов».

Серед учасників заходу були й ті, хто вже не вперше доєднується до участі, проте враження від цього не менш яскраві: «Це мій другий досвід участі у студентській науковій конференції. Різноманітність тем, яскраві презентації та грамотна українська мова – ось як для себе я охарактеризувала цю конференцію. Варто звернути увагу на атмосферу, що панувала під час виступів: викладачі зустріли нас із посмішками й усі страхи, переживання одразу зникли. Майже три години виступів та активного обговорення  минули наче за п’ять хвилин. Це дуже цікавий досвід, адже відпрацювання навичок аналізу та критичного мислення для журналіста завжди стануть у пригоді», – поділилася студентка 3 курсу Анастасія Гижиця.

Резюмуючи, можна сказати, що завдяки ефективним тандемам студентів-доповідачів та їхніх наукових керівників студентська конференція підсекції «Періодична преса та медіаредагування» пройшла успішно та результативно. А учасникам ми бажаємо натхнення на нові наукові звершення…

Програма конференції: http://onu.edu.ua/pub/bank/userfiles/files/science/prog_77_stud_konf_2021.doc

Аліна Оганезова,
пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram