Не здалися і здійснили мрію: Як дефлімпійська збірна України стала чемпіоном Європи

Люди по різному переживають свої життєві негаразди. Хтось замикається у собі, пиячить та доживає свій час. Деякі навпаки: дивляться уперед минаючи перешкоди та стають першими серед інших.
Наші герої – люди з кам’яною силою волі, незламним характером і великим патріотизмом. Вони не залишили своєї пристрасті до спорту, увійшли до історії та стали найкращими на континенті. Збірна України з футболу серед людей з інвалідністю слуху стала чемпіоном Європи.

Змагання з самого популярного виду спорту проходили у сонячній Греції, місті Іракліон. На турнірі брали участь 16 команд, яких розбили на чотири групи. Взагалі, в України були дуже серйозні та імениті суперники: Англія, Франція та Швеція. Букмекери не давали шансів українцям навіть на третє місце у своїй групі. Але, усі вони були повержені хлопцями, які представляли синьо-жовтий прапор. Три перемоги дали нам право зіграти в чвертьфіналі змагань.
Проаналізувавши кожен з матчів можна було помітити, що розуміння та професіоналізм футболістів було на найвищому рівні. Жодного браку у передачах, масивні контратаки, якісний командний пресинг та класні й прицільні удари, які раз за разом шокували голкіперів суперників.

Вийшовши з групи Україна потрапила на досить незручного суперника, якого ніхто не очікував побачити у чвертьфіналі – збірну Росії. Саме ту команду, з якою через політичні мотиви дуже не хотілось зустрічатись. Поєдинки групового етапу дали зрозуміти, що для українців цей суперник мав стати лише фіктивністю. Так і вийшло, 2:1 на нашу користь. Але за грою ми дивилися набагато краще, ніж наш суперник.
Півфінал, і тут вже було куди складніше. Збірна Ірландії, яка кожного року показує класну гру на цьому турнірі. Вона ж, звісно не збиралася так просто віддавати гру. Британці створювали момент за моментом, але наш кіпер стояв немов стіна. Єдиний гол, який був забитий наприкінці зустрічі приніс нашій збірній очікуваний фінал турніру (1:0).

Дуже складний суперник збірна Німеччини, яка ще перед початком ЧЄ за прогнозами була фаворитом на перемогу, не змогла протистояти грі наших гравців. “Синьо-жовті” ще раз довили, що Україна – одна з найспортивніших країн світу, досягши впевненої перемоги (2:0). Ті емоції, які пережили хлопці тяжко передати. Головне стало те, що в очах українського народу вони завжди залишаться героями, які, не дивлячись на тяжку долю, змогли вписати свої ім’я в історію світового спорту.
Відеоперегляд фінального поєдинку Україна – Німеччина можно дивитися за QR кодом.


Богдан Бондаренко

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram