Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Нове «ми» і нове «наше»: з життя фантастичної істоти «першокурсник»

Двері відкрилися миттєво, немов із сильним поривом вітру. Ноги понесли самі, очі розбігалися коридорами, голова наповнилася іменами, прізвищами, назвами дисциплін і цінами на каву. І все почалося. Нове «ми» почалося й нове «наше». Чергова самостійна й амбітна гусінь «старшокласник» перетворилася на лялечку першокурсника, прості люди змінилися викладачами, гуртожиток став домом, бути студентом стало нормою. День у день ми входимо в цей портал і опиняємось у світі університету. Це зовсім інше життя. А якими стаємо ми? Зовсім іншими?

Природне середовище існування личинки студента, першокурсника: його голова; думки, сумніви, сподівання.

Спосіб життя та особливі прикмети: пересуваються переважно натовпом; у вічному пошуку сенсу.

Основна ідея буття личинки студента, першокурсника: отримати «автомат» і не складати сесію.

Найчастіша думка: як проходить моя молодість.

Найбажаніші речі: їжа, сон.

Основні відчуття, окрім голоду та жаги до знань: немає.

Для такої тендітної й одночасно витривалої істоти, як першокурсник, необхідне вміння прислухатися до своїх відчуттів — втома означає, що ти потребуєш зміни в графікові. Відчуття самотності — це привід подзвонити до батьків, розповісти про це друзям. Коли тобі хочеться ділитися, ти можеш ділитися. Й немає жодної причини, через яку ти не мав би говорити про свій стан. Тягар відповідальності, страх, що з’являється разом з новими можливостями — усе це явища, з якими ти впораєшся, але ти зробиш це швидше та легше з допомогою тих, хто принаймні тебе вислухає. Ми часто забуваємо, що для того щоб отримати допомогу, потрібно її попросити. Прохання про допомогу — це турбота про себе. А вона, в свою чергу, є запорукою того, що ти зможеш піклуватися про інших.

Цікавим досвідом для личинки студента факультету журналістики стало викладання ІТ-дисциплін. З перших пар стало зрозуміло, що усі ці інопланетні формули китайською важливі поняття, що записуються в глосарій, будуть займати значну частину навчального процесу. Більшість реагує з розумінням і цікавістю, адже «медіа» — далеко не останнє поняття в нашій галузі.

Першокурсники-журналісти кажуть, що обрали цю спеціальність для реалізації свого потенціалу, тому що ця професія — можливість висвітлювати те, що хвилює, можливість бути почутим світом, можливість, зрештою, передати привіт мамі з телевізора. Отже, личинки студентів радіють кожній можливості проявити себе безпосередньо як журналіста й наближатися до того, про що мріють.

Через сум, зневіру, пруття й терен, через невміння організовувати свій час і постійне недосипання, через бажання бути дорослими й спробувати все, що не дозволялося раніше, через «не можу» — крізь терни до зірок. У світле майбутнє прямує личинка — до першої сесії, до повної ініціації в справжнього студента.

Поліна Бублій

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми