Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Нові «мешканці» парку Перемоги або як одесити ставляться до сортування сміття

Все більше країн наголошує на небезпечності сміття для довкілля. Світовий океан переповнений відходами, сміттєві звалища стоять закинутими, пластиковий та скляний непотріб розкладається сотні років. Наприклад: для розкладання однієї пластикової пляшки знадобиться близько 100 років, а дитячий підгузок зникне остаточно за 500. Тому, якщо нераціонально утилізувати сміття, наша планета зовсім погрузне в своїх же відходах!

Високорозвинені країни вже давно інтенсивно застосовують технологію сортування сміття. Вона полягає у відокремленні скла, паперу та пластику один від одного.

На жаль, Україна в цьому питанні істотно відстає. Все більше на вулицях міст можна побачити переповнені сміттєві баки, а з випусків новин почути, що горить нове сміттєзвалище. Хоча 1 січня 2018 року вийшов новий додаток до закону «Про відходи», що стосується сортування непотрібу, згідно з яким, кожен українець повинен відокремлювати все викинуте за вищезгаданими критеріями. Та є одна проблема — сортувати його нікуди. Екоурни для пересічного українця швидше «диковинка», ніж повсякденне явище.

Сортувальні урни в Одесі поодиноко можна зустріти, наприклад, в Зеленому театрі. Але нещодавно вони з’явилися в паркові Перемоги. Жовті баки виглядають досить незвично, але на них детально описано, як ними користуватися.

Ми вирішили запитати людей, що прогулювалися парком, як вони ставляться до нововведення і чи підтримують відокремлення відходів в цілому. Всі опитувані відповіли однаково позитивно: «це хороша ідея», вважаю, що побільше би таких урн, а то всього три — це дуже мало, треба розширювати цей проект, однозначно». Багато хто з опитуваних зазначив, що біля їхніх будинків з’явилися сітки для пластикових пляшок.

Тож, екоурни в паркові Перемоги — це лише перший крок до очищення Одеси від сміття. Сподіваємося, що надалі все більше з’являтиметься місць для правильного утилізування непотрібу. А сміттєперероблювальні заводи та екоурни будуть звичним явищем.

 

Анастасія Скворцова

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми