Нові «мешканці» парку Перемоги або як одесити ставляться до сортування сміття

Все більше країн наголошує на небезпечності сміття для довкілля. Світовий океан переповнений відходами, сміттєві звалища стоять закинутими, пластиковий та скляний непотріб розкладається сотні років. Наприклад: для розкладання однієї пластикової пляшки знадобиться близько 100 років, а дитячий підгузок зникне остаточно за 500. Тому, якщо нераціонально утилізувати сміття, наша планета зовсім погрузне в своїх же відходах!

Високорозвинені країни вже давно інтенсивно застосовують технологію сортування сміття. Вона полягає у відокремленні скла, паперу та пластику один від одного.

На жаль, Україна в цьому питанні істотно відстає. Все більше на вулицях міст можна побачити переповнені сміттєві баки, а з випусків новин почути, що горить нове сміттєзвалище. Хоча 1 січня 2018 року вийшов новий додаток до закону «Про відходи», що стосується сортування непотрібу, згідно з яким, кожен українець повинен відокремлювати все викинуте за вищезгаданими критеріями. Та є одна проблема — сортувати його нікуди. Екоурни для пересічного українця швидше «диковинка», ніж повсякденне явище.

Сортувальні урни в Одесі поодиноко можна зустріти, наприклад, в Зеленому театрі. Але нещодавно вони з’явилися в паркові Перемоги. Жовті баки виглядають досить незвично, але на них детально описано, як ними користуватися.

Ми вирішили запитати людей, що прогулювалися парком, як вони ставляться до нововведення і чи підтримують відокремлення відходів в цілому. Всі опитувані відповіли однаково позитивно: «це хороша ідея», вважаю, що побільше би таких урн, а то всього три — це дуже мало, треба розширювати цей проект, однозначно». Багато хто з опитуваних зазначив, що біля їхніх будинків з’явилися сітки для пластикових пляшок.

Тож, екоурни в паркові Перемоги — це лише перший крок до очищення Одеси від сміття. Сподіваємося, що надалі все більше з’являтиметься місць для правильного утилізування непотрібу. А сміттєперероблювальні заводи та екоурни будуть звичним явищем.

Анастасія Скворцова