Новонароджені малюки можуть залишитися без бебі-боксів

Народження дитини – це завжди радість, правда, затьмарюється вона досить
серйозними витратами, які лягають на плечі батьків. З першого вересня все повинно було змінитися – найнеобхідніше для новонароджених батьки повинні були отримати при виписці. Вже 9 вересня, а так званих бебі-боксів досі немає. В чому причина? У червні кабінет міністрів підписав указ про видачу бебі-боксів новонародженим, починаючи з першого вересня. Ось тільки в Одеській області з пакетами невелика заминка – їх будуть видавати тільки після 10 числа. Затримка викликана тим, що документ з представництвом ЮНІСЕФ в Україні, який стверджує весь перелік даної допомоги, був підписаний зовсім нещодавно. Але це зовсім не означає, що заповітні бокси не отримають ті, хто з’явиться на світ вже зараз. У департаменті
соцполітики запевняють – матерям потрібно лише написати заяву. Лідія Коваленко, директор департаменту соціальної та сімейної політики одеської обласної державної адміністрації:«Мам, які на сьогодні не встигли отримати бебі-бокси, а вже виписуються з лікарні, ми просимо написати заяву. Коли орган соціального захисту отримають ці пакети, вони видадуть їх за місцем проживання». Дійсно, деякі бебі-бокси багато сімей чекають з нетерпінням, адже в пакеті буде все необхідне для перших місяців малюка. Крім одягу, гігієнічних наборів, пелюшок і памперсів можна буде використовувати саму коробку як ліжечко для дитини. На кожен пакет Міністерство соціальної політики витратять близько 5 тисяч гривень.

«Поки що ми зібрали відомості з консультацій і пологових будинків. За
попередніми даними ми запросили 9 тисяч таких пакетів, і це на суму понад 44 тисяч».

Варто відзначити, що в червні в кабінеті міністрів пообіцяли, що з 1 січня 2019 року почнуться виплати компенсацій за нянь.

Томашевська Влада