Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Новий східний партнер

Одеса вже на офіційному рівні стала партнером із містом Марракеш. Після 5 місяців безупинних обговорень і зустрічей 16 квітня 2019 року в стінах одеської мерії міські голови двох міст все ж уклали офіційний договір.
Угоду про співпрацю і партнерство між Одесою і північно-африканським містом Марракеш підписано. Це перший акт партнерства між Україною та Марокко. За всю свою історію дипломатичними партнерами Одеси стали більше 20 міст, ця співпраця є дуже значущою.

«Це дуже знакова подія саме сьогодні, я хочу від нашого спільного імені, від імені Одеси подякувати меру Марракеша за те, що ви сьогодні тут з нами, пройшли такий значущий шлях в Одесу для того, щоб наші міста, наші країни стали набагато ближче», – відмітив одеський міський голова Геннадій Труханов.
Згідно договору міста будуть допомагати один одному в різних галузях. В свою чергу мер Марракеша пообіцяв поліпшити стан економічної, транспортної і торгівельної сфери Одеси, сприяти розвитку підприємств, залучення інвестицій, туризму, науки і спорту. Значну увагу місто-побратим обіцяє приділити створенню зелених зон, благоустрою територій, адже в цьому у них вже напрацьований чималий досвід. Співробітництва з нашим містом він чекає вже досить давно.
«Одеса мені сподобалася ще задовго до прибуття, мені багато розповідали про неї, і я знайшов багато спільних рис між нашими містами. З цього моменту ви всі запрошені в Марракеш, і я вас всіх чекаю вже там», – додав мер міста Марракеш Мохаммед Ларбі Белькаід.
Але є й інша гарна новина: вже дуже скоро літати в Марракеш можна буде через Стамбул з однією пересадкою замість чотирьох, як було раніше. Таким чином дістатися північно-африканського міста можна всього за 5 годин. Тішаться такій співпраці і консули різних країн в Одесі.
«Місто Одеса відіграє важливу роль в світі, не тільки в Європі, але і в Азії, і Африці, не тільки тому що тут багато людей, але і тому що це місто має хороший характер. Я, як дипломат, дуже радий брати участь в такій події», – зазначив Генеральний консул Румунії в Одесі Еміл Рапча.
Завершилася офіційна частина обміном подарунків. Одеський міський голова вручив партнерам із північної Африки яскраву українську вишиванку, яка одразу ж стала до вподоби. В свою чергу марокканці в якості презенту подарували Геннадію Труханову герб свого міста і знамениті рукоділля.

Карина Шадунц

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми