Новий східний партнер

Одеса вже на офіційному рівні стала партнером із містом Марракеш. Після 5 місяців безупинних обговорень і зустрічей 16 квітня 2019 року в стінах одеської мерії міські голови двох міст все ж уклали офіційний договір.
Угоду про співпрацю і партнерство між Одесою і північно-африканським містом Марракеш підписано. Це перший акт партнерства між Україною та Марокко. За всю свою історію дипломатичними партнерами Одеси стали більше 20 міст, ця співпраця є дуже значущою.

«Це дуже знакова подія саме сьогодні, я хочу від нашого спільного імені, від імені Одеси подякувати меру Марракеша за те, що ви сьогодні тут з нами, пройшли такий значущий шлях в Одесу для того, щоб наші міста, наші країни стали набагато ближче», – відмітив одеський міський голова Геннадій Труханов.
Згідно договору міста будуть допомагати один одному в різних галузях. В свою чергу мер Марракеша пообіцяв поліпшити стан економічної, транспортної і торгівельної сфери Одеси, сприяти розвитку підприємств, залучення інвестицій, туризму, науки і спорту. Значну увагу місто-побратим обіцяє приділити створенню зелених зон, благоустрою територій, адже в цьому у них вже напрацьований чималий досвід. Співробітництва з нашим містом він чекає вже досить давно.
«Одеса мені сподобалася ще задовго до прибуття, мені багато розповідали про неї, і я знайшов багато спільних рис між нашими містами. З цього моменту ви всі запрошені в Марракеш, і я вас всіх чекаю вже там», – додав мер міста Марракеш Мохаммед Ларбі Белькаід.
Але є й інша гарна новина: вже дуже скоро літати в Марракеш можна буде через Стамбул з однією пересадкою замість чотирьох, як було раніше. Таким чином дістатися північно-африканського міста можна всього за 5 годин. Тішаться такій співпраці і консули різних країн в Одесі.
«Місто Одеса відіграє важливу роль в світі, не тільки в Європі, але і в Азії, і Африці, не тільки тому що тут багато людей, але і тому що це місто має хороший характер. Я, як дипломат, дуже радий брати участь в такій події», – зазначив Генеральний консул Румунії в Одесі Еміл Рапча.
Завершилася офіційна частина обміном подарунків. Одеський міський голова вручив партнерам із північної Африки яскраву українську вишиванку, яка одразу ж стала до вподоби. В свою чергу марокканці в якості презенту подарували Геннадію Труханову герб свого міста і знамениті рукоділля.

Карина Шадунц

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram