Одеське сонце тепер працює на дахах

На початку 2020 року за сприяння одеської мерії було розпочато роботу над проектом «Сонячне місто», за планом якого, на дахах одеських багатоповерхівок встановлюватимуться сонячні батареї.

Першим будинком, дах якого було обладнано сонячними панелями, стала дев’ятиповерхівка на Капітана Кузнєцова, 114. За словами жителів будинку, перед монтуванням обладнання у парадних та на даху будівлі було проведено капітальний ремонт, крім того, жителям відремонтували каналізацію та поміняли вікна. Однак, це ще не всі приємні новини для тамтешніх мешканців. Частина прибутку від набутої електроенергії, а саме 25% буде залишатися на особовому рахунку будівлі і може бути використано мешканцями та управлінням для устаткування будинку. Загалом, панелі для видобутку сонячної електроенергії планується встановити на 11 дахах житлових будинків, а займатися монтуванням та технічним забезпеченням панелей належить керуючій компанії «Суворовський», яка, як запевнюють місцеві представники управління, ще й займатиметься попереднім ремонтом дахів. На сьогоднішній день вже ведуться роботи по капітальному ремонту трьох дахів, на яких у найближчий час будуть встановлені сонячні електростанції. 

Хоча постачання «зеленої» електроенергії здійснюється за підвищеним тарифом (4,54 грн/кВт), однак зростання експлуатації екологічно безпечних джерел видобутку електроенергії в нашому регіоні не може не тішити. Як запевнює міський голова, це буде сприяти зниженню викидів СО2 та виконання «Угоди мерів» щодо зниження викидів вуглекислого газу, до якого Одеса приєдналася в 2015 році. Слід відмітити, що за останні 5 років Одеський регіон неабияк проявив себе у сфері експлуатації екологічно чистих джерел енергії. Станом на 2019 рік, у регіоні виготовляється більш ніж 10% альтернативної електроенергії України. Такі значні результати зумовлені здебільшого оптимальними кліматичними умовами регіону і подальший розвиток у цьому напрямку ми можемо спостерігати зараз. 

У перспективі повномасштабного впровадження в одеську інфраструктуру низки СЕС, можна вбачати екологічний порятунок для біосфери регіону, особливого покращення слід чекати у екосистемах водойм та річок. Проте тарифи на таку електроенергію, у сьогоднішніх реаліях зависокі для широкого впровадження у енергозабезпечення великих міст. Крім того існує низка технічних нюансів роботи «зелених» електростанцій. Для СЕС це здебільшого нестабільність процесу вироблення енергії. На повну потужність сонячні електростанції в Одеській області працюють не більше 20% часу, решту часу їх потужність знижується або взагалі падає до нуля в залежності від часу доби і стану погоди. Аналогічні показники вітрових електростанцій вище — до 40%, хоча вони також залежать від погоди і пори року. З огляду на такі складності експлуатації, ціни  на «зелену» енергію значно перевищують цінники на більшу частину споживаної електрики одесита Одеської області. Основне постачання енергії для забезпечення міста на зараз Одеса отримує з Південноукраїнської атомної електростанції і від Молдавської ГРЕС, розташованої на території невизнаного Придністров’я.

Марний Олександр

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram