Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Одеському цирку закони не писані?

17 вересня Одеський окружний адміністративний суд заборонив Одеському цирку експлуатацію тварин, де звірям не забезпечують сприятливі умови існування. Однак вже більше 2-х місяців вердиктом Феміди нехтують.

Цирк не тільки не подав апеляцію на рішення суду, а й запустив нову програму із тигром, морськими котиками та бурим ведмедем, який занесений до Червоної книги України, тим самим  проігнорувавши рішення суду. Мова йде про шоу «Таємниці Атлантиди»,  яке проходить вже другий тиждень поспіль.

На сайті цирку розміщена  нова програма шоу, тож ніхто не приховує, що експлуатація тварин не закінчилась. Зоозахисники відвідали шоу й зафіксували використання тварин на відео.

«Цирки – це не тільки жорстоке ставлення до тварин. В Одеському цирку немає відповідних вольєрів для утримання тварин, не кажучи вже про утримання бурого ведмедя»  – заявила керівниця суспільної організації Animal SOS Odessa

Вікторія Козаченко.

За словами зоозахисників,  для того, аби тварини виповняли складні трюки їх морять голодом, застосовують фізичні покарання та електрошок ери.

«Бурі ведмеді не здатні ходити по тонкому канату та їздити на велосипеді. Неможливо їх навчити робити це без батогу та покарання»  – підкреслила зоозахисниця Юлія Ігнатенко.

Нагадаємо, 24 листопада – в день виступу трупи зоозахисники провели акцію протесту проти невиконання цирком рішення суду про заборону використання диких тварин.

Томашевська Владислава