Одеський цирк без тварин

Не минуло й тижня після Маршу за права тварин в Одесі, як місто знов сколихнула резонансна новина зі світу фауни. Вперше в Україні на державному рівні заборонили використання тварин у розважальних цілях. Таке безпрецедентне рішення виніс стаціонарному цирку Одеський окружний адміністративний суд. Але причина заборони — не відповідна реакція на протест, а позов від екологічної служби, у якому йдеться про «порушення в утриманні диких тварин».

Скарги про утримання звірят у неналежних умовах зоозахисники подають вже не перший рік. Ще минулого року держінспекція під час перевірки встановила порушення у догляді за тваринами: диких звірів утримували у клітках, що у декілька разів менше за площею встановлених норм. Після цього біля самої будівлі цирку проводились неодноразові протести і ревізії зоозахисників. Але бажаного для стувальників результату навіть це не дало.

Адміністрація цирку  закликала одеситів разом відстоювати права держазкладу. «Нам усе під силу, коли ми захищаємо інтереси нашого міста, коли боремося за його культурну спадщину,   (приклад А. Ройтбурд). Думаю, що спільними зусиллями ми не дамо відібрати у наших дітей та онуків, та й усіх одеситів наш цирк»,  — йшлося у зверненні. Самі працівники цирку вважають, що руками зоозахисників хочуть просто відібрати будівлю, а неналежні умови для тварин — це лише привід. На думку адміністрації, таким же способом раніше у у відібрали готель для артистів, тому зараз Одеський цирк залишається єдиним в Україні цирком без власного готелю.  Але навіть звернення до небайдужих містян не допомогло: рішення зооактивістів задовольнили.

Але, звісно, Україна — не перша держава, яка частково заборонила експлуатацію тварин у розважальних цілях. Лише в Європі частково досягти подібних заборон вдалося 26 країнам. Наприклад, Австрія стала однією з перших держав, де ввели заборону на використання диких тварин у сфері розваг ще у 2002 році.  Поки до такої ініціативи в Україні долучилася лише Одеса, а чи перейматимуть подібний досвід на теренах нашої держави — питання залишається відкритим.

Тетяна Мінчева

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram