Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Одеси забагато не буває

Одеса Техас

Звісно, що для кожного одесита наша «Перлина біля моря» є єдиною і найдорожчою, але насправді «тезки» нашого міста розкидані по всьому світу. Більшість з них знаходяться в США і в Канаді, а також в Бразилії. Наша редакція вирішила пірнути в інші Одеси та з’ясувати чим вони схожі та чим відрізняються.

Почнемо з техаської Одеси.

Говорять, що таку назву вона отримала на честь україньскої Одеси через схожість місцевих прерій з українськими степовими пейзажами. Вона була заснована в 1881 році як водяна зупинка і пункт перевезення худоби. З кудльтурного боку техаська Одеса славиться своїм театральним мистцецтвом. Наприклад Мідленд – Одеська симфонія і хорал була заснована в 1962 році і є найбільшою оркестровою організацією в регіоні, яка протягом року представляє концерти Pops і Masterworks. Глобус Великого Південно-Заходу, розташований на кампусі одеського коледжу, має автентичну копію Театру Глобуса Вільяма Шекспіра. Вона проводить п’єси та інші громадські групи протягом усього року, а також щорічний фестиваль Шекспіра.

Театр «Ектор», побудований в 1951 році, був одним з найкращих театрів Одеси, поки він не закрився. Сьогодні відреставрований театр на 700 місць надає спільноті класичні фільми, живі театральні постановки та концерти.

Пермський театр надає музику, танці, драму, неспокій і комедію вже більше 40 років. Статуя Джека-кролика стала символом техаської Одеси. Починаючи з 1932 року, Одеса влаштувала родео, де ловили кроликів із допомогою ласо. В одному змаганні пастушка Грейс Хендрікс їдучи на коні за п’ять секунд накинула ласо на кролика і побила своїх конкурентів. Незвичайний родео закінчився в 1977 році через заперечення гуманного суспільства. Багато підприємств та резиденцій про Одесу демонструють моделі кроликів. 

Одеса в штаті Делавер. 

Місто в окрузі Нью-Касл, штат Делавер, США. Його назва була змінена в 19 столітті, після однойменного українського портового міста. Сьогодні значна частина цієї Одеси є списком історичних районів Національного реєстру історичних пам’яток. Одеса спочатку називалася мостом Кантуелла. У 1721 році син капітана Едмунда Кантуелла відкрив платний міст через затоку Аппокінімінк. Він став важливим портом, який перевозив пшеницю, кукурудзу, тютюн. Було запропоновано будівництвозалізниці через міст Кантуелла, але торговці і власники суден протистояли. Після цього місто було перейменовано в Одесу на ім’я нашої «перлини» з метою зберегти його як головний порт.

Одеса в штаті Флорида

Одеса була заснована в 1880-х роках Петром Деменсом, слов’янським іммігрантом, який заснував громаду через Помаранчеву залізницю. Деменс також заснував Санкт-Петербург у Флориді і назвав обидві громади за місцями, куди він ходив у рідній країні. Підйом ранкової роси в Одесі — типова місцева сцена, якій можна насолоджуватися в цій спільноті «Старої Флориди».

Одеса в штаті Вашингтон

Місто Одеса-Таун заснований нащадками німецьких переселенців. Головна визначна пам’ятка міста – три щорічних фестивалі. Перший — весняний Spring Fling, на якому проходить національна виставка ковдр. Другий — Deutchefest з німецькою кухнею і музикою в третій уїк-енд вересня, третій — зимовий, Christmas Fest — з виставкою ремесел в Старій ратуші, ялинкою, ярмарками.

Одеса в штаті Мічіган

Одеса-Лейк — рай для “зеленого туризму” завдяки м’якому клімату. На незліченних озерах Мічигану можна ловити рибу, в лісах — полювати на оленів і хутрових звірів, є всі умови для чудового відпочинку на воді.

Ще Одеси знаходяться в таких штатах як Нью-Йорк (село в окрузі Шейлер), Вест Вірджінія (іміграційна спільнота, поштовий офіс), а також штати Небраска, Місурі, Мінесота, Джорджія, як невеличкі спільноти

Канадська Одеса

Канадська Одеса заснована в 1784 році втікачами американської революції і до середини XIX ст. стала типовим містечком Середньої Канади: млин, суконна фабрика, мануфактура, ливарний цех, магазини, поштамт, таверни, півдюжини лавок, церква, школа.

Бразильська Одеса 

Нова-Одеса — муніципалітет в Бразилії, входить в штат Сан-Паулу. Це єдина з Одес, що знаходиться на Південній півкулі. У бразильській Одесі ніколи не було одеситів, а назвав її так секретар сільського господарства Карлос Ботелхо, що вважається засновником міста. Ботелхо багато подорожував по Європі, але з усіх міст найбільше його зачарувала чорноморська Одеса.

Майже всі Одеси названі на честь нашого міста як імігрантами, так і іноземцями, які бували у «перлині біля моря» та зачаровані його красою. Наше рідне місто було прародичем майже усіх інших міст у світі та популяризовало його на міжнародному рівні. 

Сагайдак Олеся-Олександра

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний