Одеси забагато не буває

Звісно, що для кожного одесита наша «Перлина біля моря» є єдиною і найдорожчою, але насправді «тезки» нашого міста розкидані по всьому світу. Більшість з них знаходяться в США і в Канаді, а також в Бразилії. Наша редакція вирішила пірнути в інші Одеси та з’ясувати чим вони схожі та чим відрізняються.

Почнемо з техаської Одеси.

Говорять, що таку назву вона отримала на честь україньскої Одеси через схожість місцевих прерій з українськими степовими пейзажами. Вона була заснована в 1881 році як водяна зупинка і пункт перевезення худоби. З кудльтурного боку техаська Одеса славиться своїм театральним мистцецтвом. Наприклад Мідленд – Одеська симфонія і хорал була заснована в 1962 році і є найбільшою оркестровою організацією в регіоні, яка протягом року представляє концерти Pops і Masterworks. Глобус Великого Південно-Заходу, розташований на кампусі одеського коледжу, має автентичну копію Театру Глобуса Вільяма Шекспіра. Вона проводить п’єси та інші громадські групи протягом усього року, а також щорічний фестиваль Шекспіра.

Театр «Ектор», побудований в 1951 році, був одним з найкращих театрів Одеси, поки він не закрився. Сьогодні відреставрований театр на 700 місць надає спільноті класичні фільми, живі театральні постановки та концерти.

Пермський театр надає музику, танці, драму, неспокій і комедію вже більше 40 років. Статуя Джека-кролика стала символом техаської Одеси. Починаючи з 1932 року, Одеса влаштувала родео, де ловили кроликів із допомогою ласо. В одному змаганні пастушка Грейс Хендрікс їдучи на коні за п’ять секунд накинула ласо на кролика і побила своїх конкурентів. Незвичайний родео закінчився в 1977 році через заперечення гуманного суспільства. Багато підприємств та резиденцій про Одесу демонструють моделі кроликів. 

Одеса в штаті Делавер. 

Місто в окрузі Нью-Касл, штат Делавер, США. Його назва була змінена в 19 столітті, після однойменного українського портового міста. Сьогодні значна частина цієї Одеси є списком історичних районів Національного реєстру історичних пам’яток. Одеса спочатку називалася мостом Кантуелла. У 1721 році син капітана Едмунда Кантуелла відкрив платний міст через затоку Аппокінімінк. Він став важливим портом, який перевозив пшеницю, кукурудзу, тютюн. Було запропоновано будівництвозалізниці через міст Кантуелла, але торговці і власники суден протистояли. Після цього місто було перейменовано в Одесу на ім’я нашої «перлини» з метою зберегти його як головний порт.

Одеса в штаті Флорида

Одеса була заснована в 1880-х роках Петром Деменсом, слов’янським іммігрантом, який заснував громаду через Помаранчеву залізницю. Деменс також заснував Санкт-Петербург у Флориді і назвав обидві громади за місцями, куди він ходив у рідній країні. Підйом ранкової роси в Одесі — типова місцева сцена, якій можна насолоджуватися в цій спільноті «Старої Флориди».

Одеса в штаті Вашингтон

Місто Одеса-Таун заснований нащадками німецьких переселенців. Головна визначна пам’ятка міста – три щорічних фестивалі. Перший — весняний Spring Fling, на якому проходить національна виставка ковдр. Другий — Deutchefest з німецькою кухнею і музикою в третій уїк-енд вересня, третій — зимовий, Christmas Fest — з виставкою ремесел в Старій ратуші, ялинкою, ярмарками.

Одеса в штаті Мічіган

Одеса-Лейк — рай для “зеленого туризму” завдяки м’якому клімату. На незліченних озерах Мічигану можна ловити рибу, в лісах — полювати на оленів і хутрових звірів, є всі умови для чудового відпочинку на воді.

Ще Одеси знаходяться в таких штатах як Нью-Йорк (село в окрузі Шейлер), Вест Вірджінія (іміграційна спільнота, поштовий офіс), а також штати Небраска, Місурі, Мінесота, Джорджія, як невеличкі спільноти

Канадська Одеса

Канадська Одеса заснована в 1784 році втікачами американської революції і до середини XIX ст. стала типовим містечком Середньої Канади: млин, суконна фабрика, мануфактура, ливарний цех, магазини, поштамт, таверни, півдюжини лавок, церква, школа.

Бразильська Одеса 

Нова-Одеса — муніципалітет в Бразилії, входить в штат Сан-Паулу. Це єдина з Одес, що знаходиться на Південній півкулі. У бразильській Одесі ніколи не було одеситів, а назвав її так секретар сільського господарства Карлос Ботелхо, що вважається засновником міста. Ботелхо багато подорожував по Європі, але з усіх міст найбільше його зачарувала чорноморська Одеса.

Майже всі Одеси названі на честь нашого міста як імігрантами, так і іноземцями, які бували у «перлині біля моря» та зачаровані його красою. Наше рідне місто було прародичем майже усіх інших міст у світі та популяризовало його на міжнародному рівні. 

Сагайдак Олеся-Олександра

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram