«Один день із життя Івана Липи»: презентація фільму-подорожі

Одинадцятого квітня Український інститут національної памяті провів презентацію короткометражного фільму «Один день із життя Івана Липи», який є одним із циклу роликів краєзнавчих лекцій «Український Південь», створених студією ONYKO Films. Захід відбувся у змішаному форматі, люди змогли відвідати презентацію як офлайн, у Відділі соціокультурної діяльності ООУНБ імені М.Ю. Грушевського, так і онлайн.

Український інститут національної пам’яті навіть у такі скрутні часи продовжує працювати та радувати людей культурними заходами. Цього разу відбулася презентація документального фільму про лікаря, письменника, українського громадського діяча Івана Липу, який свого часу боровся за незалежність України.

Доцент кафедри історії України ОНУ імені І. І. Мечникова Володимир Полторак розповідає: «Це фільм-екскурсія, подорож конкретного дня, і це фільм-подорож до Одеси, якою ви її собі навряд чи уявляєте».

Керівник студії «ONYKO Films», режисер ролику Юрій Онищенко повідомив, що цей ролик знімався у «важкуватих умовах» через погоду, але це навіть допомогло відтворити колорит засніженої Одеси.

Наприкінці презентації нам пропонують подивитися фільм та прожити один день Івана Липи взимку 1910 року.

«24 січня 1910 року, саме в цей день він (Іван Липа) зі своїми товаришами зібрався на квартирі, де вони заповнили документи щодо створення українського клубу. Тобто вони підписали усі намагання в Одесі відродити “Український рух” у новому форматі», — розповідає Володимир Полторак.

Також презентацію відвідали начальник відділу УІНП Сергій Гуцалюк та Олександр Голопотелюк. Вони подякували усій команді, яка займалася виготовленням фільму, та підняли український дух серед глядачів.

Орина Примак

редакція «Black.White»

Фото: фейсбук відділу соціокультурної діяльності

ООУНБ імені М.С. Грушевського