Огляд преси: події в Керчі

Стрілянина у політехнічному коледжі міста Керч спричинила чималий резонанс за останні декілька днів. Аналізуючи матеріали українських видань, розглянемо, як саме медіа подавали інформацію і на які джерела спиралися.

«Сегодня»: Видання робить акцент на тому, що подія сталася саме в окупованому Росією Криму і не називає це терактом: «В Керченському політехнічному коледжі влаштували стрільбу з автомата». Але при цьому поширює думку президента РФ, який стверджує, що це був теракт. А також висвітлює думку спікера Верховної Ради України, що : «вибухи й теракти в Москві, Чечні й Беслані були організовані самою російською владою для терору й залякування людей». Інформація подана у вигляді кореспонденції, але при цьому думка журналіста чітко окреслена, через це текст виглядає емоційно забарвленим. Видання відслідковувало подію від початку й постійно додавало нові матеріали з деталями, відео та фото. Також подається список загиблих та інформація про постраждалих.

«ТСН»: Кореспондент стверджує, що це теракт, і підкреслює, що думки про подію різняться й нема єдиної версії. Критикує ЗМІ, котрі поширюють непідтверджену інформацію, коли йде слідство і винуватець ще не названий. Також акцентується увага на тому, що інші медіа вже зробили висновки й, тим самим, вводять в оману аудиторію. Матеріал максимально стриманий і думки журналіста не відчутно.

Кореспондент.net: Видання підкреслює, що події в Керчі – це теракт і чітко окреслюють винуватця, хоча слідство ще йде. Присутнє посилання на російське видання «Известия» і майже продубльовано його матеріал. Подається список загиблих і постраждалих.

Уніан: Видання також називає подію терактом і розповідає хронологію подій, посилаючись на різні російські ЗМІ: «Керч.fm», «REUTERS», «Керч.ИНФО». Тут інформують, що різні джерела вказують на причетність підозрюваного до теракту, але наголошують на тому, що ці данні офіційно не підтверджені.

«24 канал»: Окреслює подію як теракт і посилається на «знайомих» і «ren.tv»: «Знайомі розповіли, що 18-річний студент влаштував стрілянину в Керченському коледжі через те, що йому не щастило в коханні». Висвітлюється більше проблема життя хлопця, ніж сам теракт.

Через те що подія сталася в Криму, українські ЗМІ не були присутні на місці трагедії, тому джерелами інформації для їхніх матеріалів стали російські ЗМІ. Медіа поширюють інформацію про можливого винуватця й чітко окреслюють події як теракт.

Злата Янушина