Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Огляд преси: події в Керчі

Стрілянина у політехнічному коледжі міста Керч спричинила чималий резонанс за останні декілька днів. Аналізуючи матеріали українських видань, розглянемо, як саме медіа подавали інформацію і на які джерела спиралися.

«Сегодня»: Видання робить акцент на тому, що подія сталася саме в окупованому Росією Криму і не називає це терактом: «В Керченському політехнічному коледжі влаштували стрільбу з автомата». Але при цьому поширює думку президента РФ, який стверджує, що це був теракт. А також висвітлює думку спікера Верховної Ради України, що : «вибухи й теракти в Москві, Чечні й Беслані були організовані самою російською владою для терору й залякування людей». Інформація подана у вигляді кореспонденції, але при цьому думка журналіста чітко окреслена, через це текст виглядає емоційно забарвленим. Видання відслідковувало подію від початку й постійно додавало нові матеріали з деталями, відео та фото. Також подається список загиблих та інформація про постраждалих.

«ТСН»: Кореспондент стверджує, що це теракт, і підкреслює, що думки про подію різняться й нема єдиної версії. Критикує ЗМІ, котрі поширюють непідтверджену інформацію, коли йде слідство і винуватець ще не названий. Також акцентується увага на тому, що інші медіа вже зробили висновки й, тим самим, вводять в оману аудиторію. Матеріал максимально стриманий і думки журналіста не відчутно.

Кореспондент.net: Видання підкреслює, що події в Керчі – це теракт і чітко окреслюють винуватця, хоча слідство ще йде. Присутнє посилання на російське видання «Известия» і майже продубльовано його матеріал. Подається список загиблих і постраждалих.

Уніан: Видання також називає подію терактом і розповідає хронологію подій, посилаючись на різні російські ЗМІ: «Керч.fm», «REUTERS», «Керч.ИНФО». Тут інформують, що різні джерела вказують на причетність підозрюваного до теракту, але наголошують на тому, що ці данні офіційно не підтверджені.

«24 канал»: Окреслює подію як теракт і посилається на «знайомих» і «ren.tv»: «Знайомі розповіли, що 18-річний студент влаштував стрілянину в Керченському коледжі через те, що йому не щастило в коханні». Висвітлюється більше проблема життя хлопця, ніж сам теракт.

Через те що подія сталася в Криму, українські ЗМІ не були присутні на місці трагедії, тому джерелами інформації для їхніх матеріалів стали російські ЗМІ. Медіа поширюють інформацію про можливого винуватця й чітко окреслюють події як теракт.

 

Злата Янушина

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний