Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

ОНУ не стоїть на місці

15400541_615168025334352_2780089727053266363_n

Студентська рада ОНУ імені І. І. Мечникова на зимових канікулах не гаяла часу акумулювала багато нових ідей, розробила програми, що допоможуть студентам стати кращими, а університетське життя  зроблять яскравішим.

Наша редакція поцікавилася однією із програм, яка має назву «Плацкарт»,  у студентки  Рибкової Аліни, заступника голови Студентської Ради ОНУ імені І. І. Мечникова з наукових питань.

«Плацкарт» — програма національних обмінів. Університети, які беруть участь у проекті, розкидані по всій Україні. Кожного тижня протягом цього семестру студенти ОНУ матимуть можливість поїхати в один з університетів.

18.03 – 24.03 – Запорізький національний університет,

25.03 – 31.03 – Національний університет «Києво-Могилянська академія»,

01.04 – 07.04 – Національний університет «Острозька академія»,

08.04 – 14.04 – Сумський державний університет,

15.04 – 21.04 – Національний університет водного господарства та природокористування,

06.05 – 12.05 – Університет імені Альфреда Нобеля,

13.05 – 19.05 – Львівський національний університет імені Івана Франка.

Як зародилася ідея створення програми «Плацкарт»?

Наше студентське самоврядування контактує з багатьма студрадами всієї України. Ми бачимось на різних всеукраїнських студентських проектах. Одного разу були з Українським католицьким університетом та Острозькою академією на акції «Різдво разом» у Сумах. І там зрозуміли, що ми досить різні, але разом так цікаво, і було б круто замутити якийсь культурний та академічний обмін, який би об’єднував студентів з різних куточків України. Але УКУ вже давно виношували цю ідею.

Яка мета програми «Плацкарт» ?

— Дати можливість кожному студенту дізнатися більше про культурне студентське життя в інших університетах, про досвід самоврядування, інтегрувати в іншу академічну атмосферу та привезти корисний досвід до ОНУ.

Хто фінансує всі затрати проведення?

— Фінансують самі університети-учасники, забезпечуючи проживання та доступ до навчання тим, хто приїхав на обмін. Дорогу й харчування забезпечують самі учасники. Поки спонсорів ззовні в нас немає.

Чи були експерименти менших масштабів?

— Острозька академія мінялася з УКУ (двосторонній обмін). Зараз у нас 9 університетів.

Плануєте в подальшому міжнародну співпрацю?

— Поки не думаємо про міжнародну співпрацю, тому що є багато крутих програм типу Erasmus, які цим займаються. Програми Національних обмінів ще не було. Ми завжди мріємо про закордон, не знаючи, як все відбувається в сусідньому місті, а там не менш цікаво, скажу зі свого досвіду. (Просто прогугліть УКУ у Львові).

Яка мотивація студентів брати участь у програмі ?

— Є дуже вмотивовані студенти, яким цікаво спробувати себе в іншому навчальному закладі, де також дуже цікава наукова база з їх спеціальності, наприклад, дуже круті викладачі. А також  культурний досвід, нові знайомства, в перспективі друзі з усіх куточків країни.

Чи скоординована програма з Міністерством освіти та науки України?

Так як обмін тижневий, то в цьому немає потреби. Це ініціатива студентського самоврядування.

Чи відбувається зворотній обмін студентів ?

Звісно, кожного тижня кожен університет відправляє і приймає 2-3 людей.

Скільки людей заповнили заяви для прийняття участі ?

— Учасників близько 30 на даному етапі, та десь так само в команді «бадді» (люди, які будуть приймати тих, хто приїхав до нас та влаштовувати їм дозвілля). Брати участь можна, починаючи з 2 курсу.

За якими критеріями відбувається відбір?

— Активність студентів у житті в стінах університету (самоврядуванні бажано), мотивація, середній бал (обов`язково закрита сесія попереднього семестру).

Чому саме такі університети вибрали ?

— У програмі беруть участь університети, у яких вважається достатній рівень якості освіти, проте зараз у програмі ті, хто зацікавлений в обміні досвідом.

Скільки часу витратили на розробку програми ?

— Не можу  сказати. Все ще доробляємо й розробляємо. Але від розробки стратегії до запуску пройшло трохи більше місяця.

Як на Вашу думку до цієї ідеї поставилися викладачі ?

— Від декого були коментарі типу «а можна для викладачів теж таке». Думаю, ніхто заперечувати не буде, що обмін досвідом — дуже важлива складова якісної освіти.

Як потім студенти будуть відпрацьовувати пропуски ?

— Ми забезпечуємо лист до деканату, типу відрядження, але в разі потреби пропуски треба буде відпрацьовувати. Викладачі в курсі програми та думаю, підуть на зустріч:)

Ось такі цікаві програми втілюють у життя наші студенти. Тому не лінуйтеся та виявляйте більше інтересу до життя університету, беріть участь у його стінах, адже час швидко пролетить, а згадати буде нічого!

Джога Вєроніка

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний