ОНУ не стоїть на місці

Студентська рада ОНУ імені І. І. Мечникова на зимових канікулах не гаяла часу акумулювала багато нових ідей, розробила програми, що допоможуть студентам стати кращими, а університетське життя  зроблять яскравішим.

Наша редакція поцікавилася однією із програм, яка має назву «Плацкарт»,  у студентки  Рибкової Аліни, заступника голови Студентської Ради ОНУ імені І. І. Мечникова з наукових питань.

«Плацкарт» — програма національних обмінів. Університети, які беруть участь у проекті, розкидані по всій Україні. Кожного тижня протягом цього семестру студенти ОНУ матимуть можливість поїхати в один з університетів.

18.03 – 24.03 – Запорізький національний університет,

25.03 – 31.03 – Національний університет «Києво-Могилянська академія»,

01.04 – 07.04 – Національний університет «Острозька академія»,

08.04 – 14.04 – Сумський державний університет,

15.04 – 21.04 – Національний університет водного господарства та природокористування,

06.05 – 12.05 – Університет імені Альфреда Нобеля,

13.05 – 19.05 – Львівський національний університет імені Івана Франка.

Як зародилася ідея створення програми «Плацкарт»?

Наше студентське самоврядування контактує з багатьма студрадами всієї України. Ми бачимось на різних всеукраїнських студентських проектах. Одного разу були з Українським католицьким університетом та Острозькою академією на акції «Різдво разом» у Сумах. І там зрозуміли, що ми досить різні, але разом так цікаво, і було б круто замутити якийсь культурний та академічний обмін, який би об’єднував студентів з різних куточків України. Але УКУ вже давно виношували цю ідею.

Яка мета програми «Плацкарт» ?

— Дати можливість кожному студенту дізнатися більше про культурне студентське життя в інших університетах, про досвід самоврядування, інтегрувати в іншу академічну атмосферу та привезти корисний досвід до ОНУ.

Хто фінансує всі затрати проведення?

— Фінансують самі університети-учасники, забезпечуючи проживання та доступ до навчання тим, хто приїхав на обмін. Дорогу й харчування забезпечують самі учасники. Поки спонсорів ззовні в нас немає.

Чи були експерименти менших масштабів?

— Острозька академія мінялася з УКУ (двосторонній обмін). Зараз у нас 9 університетів.

Плануєте в подальшому міжнародну співпрацю?

— Поки не думаємо про міжнародну співпрацю, тому що є багато крутих програм типу Erasmus, які цим займаються. Програми Національних обмінів ще не було. Ми завжди мріємо про закордон, не знаючи, як все відбувається в сусідньому місті, а там не менш цікаво, скажу зі свого досвіду. (Просто прогугліть УКУ у Львові).

Яка мотивація студентів брати участь у програмі ?

— Є дуже вмотивовані студенти, яким цікаво спробувати себе в іншому навчальному закладі, де також дуже цікава наукова база з їх спеціальності, наприклад, дуже круті викладачі. А також  культурний досвід, нові знайомства, в перспективі друзі з усіх куточків країни.

Чи скоординована програма з Міністерством освіти та науки України?

Так як обмін тижневий, то в цьому немає потреби. Це ініціатива студентського самоврядування.

Чи відбувається зворотній обмін студентів ?

Звісно, кожного тижня кожен університет відправляє і приймає 2-3 людей.

Скільки людей заповнили заяви для прийняття участі ?

— Учасників близько 30 на даному етапі, та десь так само в команді «бадді» (люди, які будуть приймати тих, хто приїхав до нас та влаштовувати їм дозвілля). Брати участь можна, починаючи з 2 курсу.

За якими критеріями відбувається відбір?

— Активність студентів у житті в стінах університету (самоврядуванні бажано), мотивація, середній бал (обов`язково закрита сесія попереднього семестру).

Чому саме такі університети вибрали ?

— У програмі беруть участь університети, у яких вважається достатній рівень якості освіти, проте зараз у програмі ті, хто зацікавлений в обміні досвідом.

Скільки часу витратили на розробку програми ?

— Не можу  сказати. Все ще доробляємо й розробляємо. Але від розробки стратегії до запуску пройшло трохи більше місяця.

Як на Вашу думку до цієї ідеї поставилися викладачі ?

— Від декого були коментарі типу «а можна для викладачів теж таке». Думаю, ніхто заперечувати не буде, що обмін досвідом — дуже важлива складова якісної освіти.

Як потім студенти будуть відпрацьовувати пропуски ?

— Ми забезпечуємо лист до деканату, типу відрядження, але в разі потреби пропуски треба буде відпрацьовувати. Викладачі в курсі програми та думаю, підуть на зустріч:)

Ось такі цікаві програми втілюють у життя наші студенти. Тому не лінуйтеся та виявляйте більше інтересу до життя університету, беріть участь у його стінах, адже час швидко пролетить, а згадати буде нічого!

Джога Вєроніка