Паніка під час пожежі. Як надмірна емоційність може коштувати життя

Пожежа — це завжди страх, розгубленість, втрати, що залишають слід на все життя. Під час пожежі люди губляться, панікують та роблять смертельні помилки.

За минулий рік в Україні в пожежах загинули понад 1100 людей, а більше тисячі осіб постраждали — про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій. Таку кількість смертей можна було б уникнути, якщо б люди краще розуміли, як правильно поводитись.

Паніка — головний ворог у такій надзвичайній ситуації як пожежа. В разі пожежі треба мати чіткий план евакуації з будівлі чи місцевості. А якщо його немає, то швидко продумати, де знаходяться усі можливі виходи, оцінити ризики та евакуюватися. Головний інспектор пожежної безпеки Олександр Кувеньов у інтерв’ю на ТСН наголошує, що по-перше треба дзвонити пожежникам і дивитися план евакуації.

Під час пожежі людина сприймає вогонь як пряму загрозу своєму життю і може втратити самоконтроль, що призводить до трагедії. Обумовлюється це тим, що в екстремальній ситуації людина починає думати лише про себе, роблячи необдумані вчинки. Тому вміння правильно й швидко реагувати залежить від сили волі та витримки.

Пам’ятайте, що життя найцінніше, що ви маєте, а поспішні дії можуть його коштувати.

Попов Костянтин, 1 курс,«OneBreath»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram