Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Перша відеозйомка за межами університету

У студентів третього курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи черговий етап у навчанні: з’явилася нова дисципліна – «Аудіовізуальна журналістика», яка передбачає створення власних аудіовізуальних продуктів.

На третьому курсі розпочалися практичні заняття з дисципліни «Аудіовізуальна журналістика» під керівництвом старших викладачів Сергія  Володимировича Азєєва й Олени Миколаївни Орлової. Про її місце і роль у навчальному плані факультету старший викладач С. В. Азєєв зазначив: «Аудіовізуальна журналістика» має продовження в навчальній дисципліні «Новітні медіа», що вивчається на 4 курсі. Усі практичні заняття разом з лекційним курсом покликані разом підготувати випускників до створення дипломних проєктів, котрі мають на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова практичний характер та є втіленням творчих навичок майбутніх журналістів».

Отож, кожна група була розподілена на команди й створювала власні аудіовізуальні продукти. Перша команда виконувала поставлене завдання на одному з пляжів Приморського району, інша  –  в аудиторії. Завдання мало назву «Створення власної історії» і полягало в наступному: команди повинні були за одну пару встигнути зробити повноцінний інформаційний сюжет на будь-яку тему. Спочатку студенти обирали тему, локацію, прописували синопсис і приблизні репліки, а потім останні 45 хвилин приділяли на зйомку. Це був новий студентський досвід професійної відеозйомки за межами університету.

«Зйомки на морі справили на мене надзвичайне враження. Спочатку було досить важко знайти гарне місце для того, щоб зняти стендап, все було в «пересвіті», і здавалося, що нічого не вийде, але завдяки спільним зусилля дружної команди вдалося все-таки втілили задумане «на ура». Будь-які перешкоди роблять нас сильнішими, тому досвід, який я і моя команда отримали, по-справжньому безцінний», – відгукується про практичне заняття Катерина Кравець.

Водночас виконання завдання продемонструвало певні труднощі, про які розповідає Дарія Савельєва: «Знімати на професійну камеру на морі було досить складно. У процесі доводилося з’ясовувати те, що не знаємо, налаштовувати камеру залежно від освітлення, підбирати правильні ракурси й намагатися не знітитися в кадрі. Побільше б таких предметів, тому що так отримуємо практичні навички, необхідні в нашій професії».

«Людство в цифрову епоху воліє більше бачити та чути, аніж читати. І хто, як не журналісти, мають досконало володіти прийомами роботи з такими даними, всіма можливими шляхами донесення їх до користувача. Навчити цьому – і є призначенням такої навчальної дисципліни, як «Аудіовізуальна журналістика», – резюмує старший викладач Сергій Азєєв.

У іншій групі під керівництвом старшого викладача Олени Орлової підхід  до виконання завдань і методика викладання відрізнявся, але кінцева мета та ж сама – навчити працювати з камерою й створити власний аудіовізуальний продукт.   Нагадуємо, що для студентів третього курсу також почали викладати курс «Кольористика» – ще одну практичну дисципліну, головною метою якої є створення наприкінці року власного ток-шоу.

Євгенія Лойтра

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми