«Pink taxi»‎: лише жінкам та дітям

Новий сервіс таксі “Pink taxi”, орієнтований на жінок та дітей, з нового року почав працювати в Києві.

Проєкт повинен забезпечити безпеку жінкам та дітям. В арсеналі на даний момент налічується чотири рожеві машини до кожної із них в комплекті йде дитяче крісло, за яке не треба доплачувати, що є дуже актуальним доповненням. Адже нещодавно Верховна Рада ухвалила законопроєкт про штрафи за перевезення дітей без автокрісел. Сума штрафу становить 510 гривень, 29 жовтня 2019 року закон набув чинності та викликав шквал емоцій у громадян. Одним з найгарячіших питань стало перевезення дітей у таксі, адже автокрісло це відносно дорого, воно займає багато місця й велика кількість таксистів просто відмовляється від пасажирів з дітьми, щоб запобігти штрафу. У свою чергу для нового «Pink taxi»‎ ця послуга є цілком звичною.

Таксі викликало ажіотаж у соціальних мережах, воно привертає увагу не тільки нестандартною для інших таксі роботою, а й своїм яскравим рожевим кольором.  Головна особливість сервісу те, що в штаті працюють виключно жінки, які надають обслуговують також виключно жінок і дітей. До того ж «Pink taxi»‎ пропонує послугу автоняні — супроводження дитини до місця призначення. Водійок набирають акуратних та ввічливих зі стажем водіння від 10 років, з обов’язковою медкомісією.

Навіщо таке таксі взагалі потрібно? Якщо ввести запит у пошуковій системі «напади на жінок у таксі»‎ з’являться десятки новин з цієї тематики.

Як мінімум, декілька разів на місяць у новинах зустрічаються заголовки типу «вивезли та зґвалтували», «побили та обікрали». Лише за літо 2019 року в Одесі було три таких випадки, це ще не кажучи про тих жертв, які мовчать.

«Я думаю, небагато чоловіків можуть розповісти про те, що вони, наприклад, були зґвалтовані таксистом, а у жінок, на жаль, цих історій вистачає», — каже письменниця та громадська активістка Анастасія Мельниченко.

Попри те, що одним із головних постулатів 21 століття є рівноправність чоловіка та жінки, таке таксі користується популярністю у 18 країнах світу. Щоденно його використовують десятки сотень жінок та дітей. Тому, якщо комусь спаде на думку питання рівноправ’я, та чи не порушує така політика таксі закон, можна привести в приклад барбершопи, які також зорієнтовані на окремій групі людей  — чоловіках. Тому, це є цілком законно, та не порушує жодних прав людини.

Загалом, вчинити шкоду пасажиру  може як водій чоловік, так і водій  жінка. Але, оскільки 80% таксистів у нашій країні — чоловіки, й жінки зустрічаються вкрай рідко, зародився такий страх щодо таксі  — почуття небезпеки та тривоги.

«Я часто користуюсь послугами таксі, в основному під вечір чи вночі. І кожного разу в мене під час поїздки з’являється якесь недолуге почуття страху. То водій кудись не туди повернув, то щось скаже мені. Це нормально, але моя підсвідомість мене сама залякує, одразу на думку спадають страшні картини. А от коли декілька разів мене забирала водій-жінка такого страху зовсім не було. Хоч я і розумію, що це безглуздо»,‎ — ділиться своїми думками Оксана, 23 роки.

Якщо ж «Pink taxi»‎ та його персонал викликають у жінок довіру чому б не спробувати. Надалі фірма планує розширюватись, адже дзвінків та замовлень багато, а чотири машини з цим не справляються.

Гижиця Анастасія, 2 курс